Se svými učitelkami si připravili zábavná i dojemná představení. Nechyběly slzy dojetí. Malí herci se během chvilky proměnili v roboty, kominíky, mravence, a dokonce i popeláře. Pro děti příprava na vystoupení znamená mnoho tréninku. Učí se někdy i tři měsíce. Náročné vystoupení připravila i mateřská škola Kosmonautů. Děti stavěly dřevěnou hranici a nebylo to vůbec snadné.

„Měli jsme obavy, že někdo špatně položí prkýnko a celá stavba spadne. Děti se natahovaly do výšky a musely se opravdu soustředit. Naštěstí se nám podařilo vše postavit a vystoupení se povedlo," řekla za třídu mateřské školy učitelka Marie Vondrová. Žáčci měli téma Na mravenčí pasece. Doprovodnou píseň bez ostychu zapěli Michal Kundrát a Markéta Redková. Nejen pro ně byla prkna, která znamenají svět, velkou premiérou. Také jejich spolužáci se museli pečlivě na role připravit.

Mateřinka v Sokolově má tradici už přes 20 let. Každé dva roky se sjedou mateřské školy z Karlovarského kraje, aby předvedly nějaké číslo. Letos vystoupilo celkem 11 divadelních týmů. Přijely děti z Ostrova, Karlových Varů, Habartova, a dokonce i z Aše. Mezi komická vystoupení patřil i tanec dětí z Ostrova. Jeho úvod vtipně započal už moderátor a zároveň starosta města Sokolova, když popletl název. Z čísla Neříkej mi „bejby" totiž omylem udělal Neříkej mi babi. Publikum rozesmál veřejnou omluvou, kdy přiznal, že angličtina není jeho parketa.

„Mateřinka je má srdeční záležitost. Přestože jsem se rozhodl vzdát se na čtyři roky moderování, tuto akci jsem přijal. Vzpomínám si, jak před lety akce začínala a vystupovala na ní má nejstarší dcera. Mateřinka je zkrátka krásná přehlídka," svěřil se starosta Sokolova Jan Picka.

Autor: Klára Čurlinová