„S nápadem přišla za námi do klubu vloni paní učitelka Havlíčková ze školky v ulici Kosmonautů. Pro nás seniory to byla nelehká volba, ale po zvážení jsme ji přijali a od září jsou tyto návštěvy součástí naší činnosti,“ říká Jiří Zubko ze seniorského klubu Háječek.

Na otázku, co jim setkání přináší, se zamyslí. „Těžko říct, ale mám takový dojem, že nás berou jako svoje babičky a dědečky. Třeba pan Glejcha je oblíbeným dědečkem Pepíka. Myslím si, že dětičky jsou vynalézavější, než jsme byli my v jejich věku, a v lecčem dokážou i překvapit.

Snažíme se o to, aby si tyto děti z každého setkání odnášely s sebou zážitek, a možná až vyrostou, že si na něj i vzpomenou,“ říká.

Zároveň vzpomíná, že spolu jezdí i na výlety. Před Vánocemi senioři pozvali děti z mateřinky na malý výlet do Karlových Varů na prohlídku Vánočního domu.

„Děti byly ukázněné a za to jim byla nabídnuta sladká odměna. Tak se domníváme, že věc se povedla, a hodláme v podobných aktivitách pokračovat,“ dodal Zubko.

Děti už si zvykly na své dědečky a babičky a často se na ně ptají. „Naše třída Sněženek z mateřské školy Kosmonautů se snaží přátelství s našimi seniory stále utužovat. Děti se často ptaly, kdy už ti velcí kamarádi přijdou,“ potvrdila jedna z učitelek Julie Havlíčková.

Děti spolu se seniory skládaly například puzzle, společně si hráli s autíčky, zvířátky a po vaření v kuchyňce byla společná svačina, která babičkám a dědečkům chutnala. Po svačince se všichni zapojili do pásma tanečků, básní a písní.

„Senioři se i přes mnohé zdravotní potíže snažili s dětmi držet krok. Nakonec si spolu ještě vyrobili podzimního skřítka. Všichni byli nadšení a velmi šikovní. Dopoledne rychle uteklo v příjemné atmosféře a těšíme se na další,“ doplnila svou kolegyni učitelka Petra Beníšková.