Do škol na Sokolovsku se o prázdninách místo dětí nastěhovali dělníci. Čilý stavební ruch panuje v mateřských i základních školách. V Habartově se město pustilo do oprav školní družiny, na kterou získalo dotaci. A jak to bývá, hotovo chtějí mít do konce letních prázdnin. „Až se děti do družiny po letních prázdninách vrátí, čekat na ně bude kompletní rekonstrukce družiny, včetně rozvodů a úprav sociálních zařízení," informoval místostarosta Habartova Aleš Plevka. „Pracuje se také v další školní budově. Upravují se tam chlapecké záchody. Dívčí jsou hotové z loňska," připomenul Plevka.

Například v Kraslicích se školy pustily do běžné údržby. To hlavní přijde na řadu během roku. Oprava čeká kotelnu 2. základní školy v Dukelské ulici. Připravuje se pak zateplení některých objektů. „Díky tomu ušetříme za energie," řekl starosta Kraslic Zdeněk Brantl. Město se chce podle jeho slov postupně pustit do oprav dalších zanedbaných školských budov. Výjimkou je 1. základní škola v Havlíčkově ulici. Do té bylo investováno už zhruba 30 milionů korun. Vyměněna byla stará okna a žáky už přestala ohrožovat opadávající omítka u hlavního pavilonu. Škola se po rekonstrukci včetně nádvoří stala dominantou této lokality.

Do oprav se pustí i v Rotavě. To však až po prázdninách. Město získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí přes 14 milionů korun na opravu školy i školky.
„Už jsme vyhlásili výběrové řízení," hlásí z Rotavy tamní starostka Iva Kalátová. Pro oblast školství je to podle jejích slov po letech žádostí o dotace dobrá zpráva. „Vše ale musí ještě posvětit zastupitelstvo. Pokud se na záměru shodneme, budeme moci školu a školku kompletně zateplit. Dojde tak k zásadním úsporám energií," řekla Kalátová.
O dotaci město žádalo neúspěšně už od roku 2007. Předtím se škola dočkala alespoň výměny starých oken. Radnice přitom chce s opravami pokračovat.