V uplynulém týdnu se přišly se svými spolužáky rozloučit malé děti z mateřské školy Vítězná. Školní akademie v kulturním domě byla plná emocí i tanečních představení.
„Děti se v zákulisí záhadně proměnily z malých popelářů na rozené tanečníky. Vystoupení si pracně připravovaly se svými učitelkami a teď mají možnost nejen předškoláci ukázat svá čísla," popisovala akademii ředitelka mateřské školy na Vítězné Vlasta Kaiserová. A skutečně, pódium se během chvíle proměnilo v rozkvetlou louku a chvíli z něj byla honosná brána pro první krůčky do první třídy. Děti v předškolním věku byly slavnostně vyhlášeny a patřičně ošerpovány poté, co prošly onou bránou.

„Líbilo se mi, jak jsme pro rodiče mohli tancovat se stuhou. Kamarádi už se těšili, až projdeme bránou a dostaneme žlutou knížku pro prvňáčky, už budeme velcí školáci. Přišla se na nás podívat maminka s tatínkem, bráška Adámek, babička s dědou, a dokonce i prababička," popisuje své zážitky šestiletý Dominik Skála, který navštěvoval Zelený klíček. Vystoupení braly děti vážně, věděly, že je to naposledy, kdy mohou se svými spolužáky rodičům zatancovat.
Slavnostního vyhlášení budoucích prvňáčků se zúčastnil také starosta města Jan Picka, který děti do první třídy přivítal.

„Chtěl bych dětem popřát, aby se jim ve škole líbilo a aby si v nové škole brzy zvykly. Vidím, že svou roli budoucích prvňáčků berou velmi vážně, tak jim přeji, aby jim to vydrželo," řekl na závěr vyhlášení starosta.
Základní školy v Sokolově si tradičně pro nové žáčky připravují programy. První den zahájení většinou proběhne seznámením se školou, prohlédnou si novou třídu a starší žáci si pro ně připraví program. Také na příští školní rok školy chystají překvapení.


Klára Čurlinová