Na žádost maminek bylo v Bukovanech v místní školce zřízeno Mateřské centrum. Maminky s dětmi tam mohou docházet třikrát v týdnu, v pondělí, ve středu a v pátek, vždy od 10 hodin.


„Pro děti tu není žádné vyžití a v Bukovanech je navíc hodně maminek. Tak mě napadlo, že bychom se mohly takto scházet,“ řekla maminka, kterou zřízení Mateřského centra napadlo jako první, Květa Bittová. Ta centrum navštěvuje se svým 1,5ročním synkem. „Má rád děti a vždy se tu pěkně vyřádí,“ myslí si maminka.


Cílem Mateřského centra je to, aby děti byly v kolektivu a adaptovaly se předtím, než nastoupí do školky. „Zatím v tom ještě nemáme žádné zkušenosti. Chtěli bychom ale Mateřské centrum zapojit i do akcí naší školky,“ uvedla ředitelka školky v Bukovanech Marie Bílková. Podle ní také pro maminky připravují různé přednášky.


O návštěvu centra je podle Bílkové velký zájem. „Přijít mohou také maminky z jiných obcí, například z Chlumu Svaté Maří či z Dasnic. Zároveň může s dítětem přijít i tatínek,“ doplnila ředitelka. Více informací o Mateřském centru mohou maminky získat na telefonním čísle 352 682 181 u ředitelky mateřské školy.


Baby Cluby mohou maminky s malými dětmi navštěvovat i v jiných městech, například v Horním Slavkově, v Kynšperku nad Ohří či v Sokolově.