Obnovit další dětská hřiště mají v plánu radní v Habartově. Vše je ale podle dotačního referenta Josefa Janury závislé na tom, jestli město na tuto akci dostane dotaci. „O obnově těchto hřišť uvažujeme. Hřiště budeme ale obnovovat a osazovat hracími prvky jen v případě získání dotace a v závislosti na její výši. V současné době budeme o dotaci žádat,“ potvrdil.


Podle Janury by měla být obnovena dětská hřiště v částech Habartova Kluč a Úžlabí. „Chceme vyhovět i rodičům s dětmi, kteří bydlí v okrajových částech města, aby nemuseli docházet na hřiště až do jeho centra,“ vysvětlil záměr Janura s tím, že v Habartově jsou také hřiště, která se budou kvůli špatnému stavu demontovat.


Radní se pro obnovu dvou dětských hřišť rozhodli také proto, že s Centrem zábavy pro nejmenší Sluníčko, které je ve městě nově vybudované, jsou lidé spokojeni. „Byl to projekt, který se nám opravdu povedl. Rodičům i dětem se v areálu líbí,“ uvedl Janura.


Na vybudování Sluníčka dostalo město dotaci ve výši téměř 80 % z programu LEADER ČR 2007 Ministerstva zemědělství. Zbytek byl uhrazen z rozpočtu města.