„Nabídla jsem žákům deváté třídy program, který by zajímavým způsobem informoval spolužáky celé školy o významu státních svátků. Vytvořila se skupina žáků z osmé a deváté třídy, která před každým státním svátkem podle daného scénáře připravuje zhruba třicetiminutový program pro žáky prvního i druhého stupně.

Ke každému programu byly vytvořeny pracovní listy, křížovky a omalovánky, sloužící ke zjištění vědomostí získaných z daného programu. Tyto doplňující aktivity tvoří žákyně deváté třídy Natálie Pipková a Sabina Kuczmanová,“ poisuje učitelka Miluše Kamasová.

Pochod čertů a strašidel v Sokolově
Rohatí, kteří míří do Sokolova, si servítky rozhodně neberou

Pořad k 17. listopadu 1939 a 17. listopadu 1989 se vysílal z televizního studia v Oloví. „Celým programem provázela posluchače od 5. až do 9. třídy televizní hlasatelka paní učitelka Eliška Pavlíčková, společně s hlasatelkami Nelou Horvátovou, Magdalénou Pleyerovou, Danielou Havelcovou a Dominikou Peckovou a hlasatelem Janem Pejpalem. Nechyběly státní symboly, hesla a portrét Václava Havla,“ dodala.

V programu zavzpomínaly na období, kdy se svoboda znovu narodila, i učitelky.

„Závěr byl velkolepý, díky nádhernému pěveckému vystoupení paní učitelky Ivety Poslední, která písní Modlitba pro Martu přítomné nejen potěšila, ale i dojala. Poté si děti zazpívaly známou píseň od Karla Kryla Morituri te salutant s kytarovým doprovodem paní učitelky Jany Ullspergerové,“ zdůraznila Miluše Kamasová s tím, že by chtěla moc poděkovat zmíněným žákům i učitelům. (red)