Volby tu pořádně zamíchaly i složením patnáctičlenného zastupitelstva. Známých tváří tu zůstane jen šest, zbytek nahradí nováčci. Povolební vyjednávání tu podle slov jejich účastníků teprve začínají.

„Povolební vyjednávání jsou teprve v zárodcích. Situace je po volbách poměrně složitá, ostatně jako v mnoha jiných městech a obcích. Na funkci starosty nijak nelpím. Ačkoliv ji vykonávám velmi rád a stejně rád bych v tom pokračoval i do budoucna, není to moje živobytí, a když se mi ji obhájit nepodaří, svět se nezboří," krčí rameny dosavadní starosta Martin Loukota (TOP 09). Stejně jako v minulých volbách získala jeho strana v zastupitelstvu dva mandáty. Stejný zůstává také počet subjektů v zastupitelstvu – domlouvat se jich bude snažit celkem osm. O více než tři procenta tu navíc stoupla volební účast – svůj hlas odevzdalo přes 47 procent voličů.

Nejvíc hlasů a skok z jednoho mandátu na čtyři zaznamenalo hnutí Novosedelští patrioti. Zda už mají kandidáta na starostu, nechtěl ale lídr kandidátky Stanislav Srba prozradit. „Vše je součástí vyjednávání. Nebudeme odkrývat karty," uvedl s tím, že ho výsledek voleb potěšil. Nováčky pak do zastupitelstva přivedou i hnutí Nový kurz, Novosedláci, Za nové cíle nebo Za zdravý rozum.