Výsledky krajských voleb jsou v dnešních dnech tématem číslo jedna. Někdo je přivítal s nadšením, další s lítostí, rozčarováním, nebo dokonce pohoršením. Objevují se ale i zcela lhostejné a jakoby odevzdané reakce. Tak to alespoň vypadá mezi diskutujícími lidmi, kteří si své názory vyměňují na internetových stránkách Sokolovského deníku.

„Tak to je drtivé vítězství ČSSD, opět sladké řečičky, které zabraly na lidi, na slabší sociální skupinu, ale nikdo nekouká do budoucna, jen zase navyšování dluhů, pěkně děkuju, páni voliči,“ zlobila se pisatelka diskusního příspěvku Dana.
„Tak upřímně, to, že se navýší státní dluh, je mi celkem jedno. Jde mi především o to, abych se nedostal do dluhů sám, což při práci ve zdravotnictví a vládě ODS velmi vážně hrozilo. Třeba to Rath nezmění, ale aspoň svitla nějaká naděje. U ODS nebyla žádná,“ ozval se další čtenář.

„No řeknu vám, nebylo z čeho vybírat. Navíc si myslím, že ať je u kormidla Petr, nebo Pavel, v tomto případě Petr, nebo David, vyjde to nastejno,“ přidal se do debaty Jarda. S ním se ztotožnila Ilka. „Přesně tak, ať je to ten nebo ten, my ostatní na to stejně dojedem,“ uvedla.
„Tyhle řeči miluju, doufám aspoň, že nejste z těch, kteří pak sedí v hospodě nad pivem a do všeho kafraj, ale když se mají rozhodnout, komu dát hlas, tak nikam nejdou, srabi,“ pohoršila se další pisatelka.
„Spíš bychom se měli radovat, že po létech nadvlády ODS je tu konečně změna. Otázkou zůstává, jestli k lepšímu, či horšímu,“ zaznělo dále v diskusní rubrice.

A co účast ve volbách? Proč jít anebo naopak nejít k volbám?
„Samozřejmě jsem se voleb zúčastnil, jedná se totiž o moji občanskou povinnost. Nehledě na svůj relativně mladý věk, nehodlám jen tak přihlížet do nebe volající aroganci a neschopnosti našich představitelů. Volil jsem dle svého přesvědčení a rozumu. Ze zásady nevolím komunisty a další vedoucí strany,“ prohlásil Tomáš Hejl ze Sokolova.