A ti jezdí z celého regionu, protože kino Alfa disponuje tou nejmodernější technikou. Nyní se divákům blýská na lepší časy a mohou se těšit na několik parkovacích míst přímo u kina.

„Práce na nových parkovištích započala již loňský rok pracovní skupina, která po městě tipovala lokality, kde by mohla parkovací místa přibýt,“ říká starosta Sokolova Jan Picka.

A mezi nimi byla i místa u kinokavárny Alfa.

V první etapě půjde o 12 míst v ulici Dukelská a náklady jsou vyčísleny na 1,9 milionu korun včetně DPH.
Druhá etapa, která počítá s místem až pro dvacet aut, bude v Košické ulici.
Vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková říká, že pokud půjde vše podle plánu, bude první etapa hotova do konce června tohoto roku.

Doposud auta stávají v ulici Heyrovského, která vede před hlavním vchodem do kina. Poté však nemají šanci projet auta v obou směrech současně.

Sokolovské kino, které provozovatel neustále modernizuje a snaží se držet krok s moderními technologiemi, navštěvují diváci z celého Sokolovska.
„Jezdíme do kina z Kraslic a zaparkovat přímo u kina v době promítání filmového hitu je nemožné. Řidiči musejí nechat auto odstavené opodál a zbytek prostě dojít,“ říká Hana Mesárošová z Kraslic.

Sokolovské kino Alfa, které provozuje městský dům kultury, navštívilo v roce 2017 rekordních 41,5 tisíce diváků. Je to o téměř tři tisíce lidí více než v roce 2016. Návštěvnost sokolovského kina stoupá dlouhodobě, a to i přesto, že vloni kino zcela změnilo vysílací schéma.

„Nabízíme šest představení v sobotu i v neděli. Ujal se i nový vysílací čas v 21 hodin večer. Diváci ho využívají většinou o víkendech,“ sdělil ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

Zvýšený zájem diváků vidí ředitel i díky tomu, že v Sokolově nechtějí zaspat za konkurencí a neustále vylepšují technologie či zázemí promítání. Kdo v tomto trendu zaspí byť jen dva roky, těžko pak dohání konkurenci, tvrdí odborníci. Divák má tak za své peníze komfortní zvuk i obraz.

„V našem 4K 3D kině jsme investovali do nového zařízení na promítání, nového plátna, náš nový zvuk je špička v republice. Pro pohodlí diváků fungují e-vstupenky, které si mohou nahrát do takzvaných chytrých telefonů, a nemusí mít tudíž tiskárnu. Vstupenky si lze i zarezervovat,“ vyjmenoval Sedláček.