Sokolovské amatérské Divadlo bez zákulisí připravuje v těchto dnech premiéru pohádky Jaroslava Koloděje s písničkami Ježibaby z Babína. Jedna ze zkoušek pod přísným vedením režisérky Dany Telínové se uskutečnila ve čtvrtek večer.

Jak dlouho příprava na pohádku trvá?
Představení secvičujeme dva až tři měsíce. Scházíme se dvakrát týdně tři hodiny. Herci se nejprve musejí seznámit s textem, následují aranžovací zkoušky a pak už zkoušky samotného představení.

Podle čeho vybíráte herce?
Jsou mezi nimi stálí členové souboru. V pohádce Ježibaby z Babína jsme dali prostor i třem mladým. Podmínkou samozřejmě je částečně talent, musejí umět mluvit a pohybovat se na jevišti.

Prozradíte děj připravované pohádky?
Jedná se o příběh pocestného Martina, který zabloudí do lesa. Tam ho najdou opuštěné čarodějnice, které jsou hrozně líné a na pocestném chtějí, aby jim sloužil. Martinovi přispěchají na pomoc hejkal, vodník a nevěsta Barunka.

A jak to všechno dopadne?
Tak to samozřejmě neprozradím. Na to si musejí počkat děti až do divadla. Ale jak už to v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře dopadne…

Kdy se mohou děti na premiéru pohádky těšit?
Premiéra se uskuteční v neděli 8. března od 15 hodin v sokolovském Městském divadle. Chystáme i reprízy, například na čarodějnice v sokolovské knihovně či při Dni dětí.