Pevná cena za místo ještě stanovená není. Reálná je podle předběžných odhadů 500 korun měsíčně. Odměnou za poplatek jim bude rezervované parkovací místo v jakoukoliv hodinu. A řada řidičů to jistě uvítá. Přímo u místa jsou nejen dlouhé panelové domy, ale vysoké třináctipatrové věžáky. Řeč je o ploše u bývalé vodárny kam v těchto dnech nastoupili dělníci s těžkou technikou.

"Zaparkovat zde přes den je těžké. Odpoledne a k večeru nemožné. Kdo na to bude mít, určitě si místo rád pořídí," říká jeden z oslovených seniorů Bohumil Lička. Vedení města si myslí, že pronajmout místa by neměl být problém. Parkoviště totiž vznikne přímo u panelových domů, kde jsou stovky bytů a lidé nemají kde parkovat. Slibované je už delší dobu.

Ilustrační foto
Šest miliard příležitostí pro nejhorší kraj

"Zastavil nás covid. Museli jsme přehodnotit některé věci. Myslíme si, že jeden parkovací dům by se mohl začít realizovat příští rok. Druhý pak v roce 2023. Letos už ale začínáme realizovat parkovací místa v místě vodárny na sídlišti Michal. Tam musí dojít i k přeložkám silnice a chceme, aby bylo hotovo příští rok v létě," řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

Za pozemek o velikosti 2629 metrů čtverečních zaplatily technické služby (Sotes) Sokolov městu 1,05 milionu korun. Parkoviště budou mít na starosti Sotes, příjezdovou cestu bude financovat město.

Začít by se mohlo příští rok na sídlišti Michal i se stavbou parkovacího domu. Vyrůst by měl na současné parkovací ploše pod obchodním domem Penny. Tří podlažní navrhovaný parkovací dům je řešen formou polopater. Parkovací kapacita stání na jedno patro činí 94 míst, celková kapacita parkovacího domu je pak 280 míst. Nechybí ani 24 míst pro motocykly.

Dávnou historii dobývání rud i novodobé příběhy bývalého hornického městečka totiž poznávali fotografové z mariánskolázeňského klubu Pohoda.
OBRAZEM: V Michalových Horách je pořád co objevovat, historii i přírodní krásy

Prozatím poslední parkoviště postavilo město pod sídlištěm Michal zhruba před pěti lety. Zpočátku zelo prázdnotou i přesto, že bylo osazené kamerami a na dohled od domů.

Pro řidiče byl zřejmě problém dojít pár set metrů k domovu pěšky, nebo mají prostě raději svůj automobil na očích. Poté se ale naučili parkovat i na novém místě a dnes je parkoviště plně využívané.