Nedělní čaje dokázaly spolehlivě každý víkend zaplnit sál v ETI Tisová, loketské Dvoraně i v tehdejším Hornickém domě v Sokolově. Ani muzikanti prvních bigbítových kapel to ale neměli snadné. Františka Jokla například věznili za to, že na koncertě tančil se sochou Lenina.

„Čaje se konaly pravidelně každou neděli v sálech po celém regionu. Největší úspěch ale vždycky slavily v sále Elektrárny Tisová. Právě tam jsem si jednou vystřihl taneček se sochou Lenina. Někdo mě ale udal, a tak jsem si poseděl dva měsíce ve vazbě, a pak mě dokonce natvrdo zavřeli," vzpomíná František Jokl, někdejší člen jedné z prvních sokolovských bigbítových kapel Johny and They. I on a jeho kamarádi si později v 70. letech prošli zákazy hraní a „hrou na schovávanou", kdy museli vymýšlet nové názvy kapely, aby mohli vystupovat i nadále. Dnes hraje s kapelou Greyhound.

Přesto jsou nedělní čaje něco, na co se v Sokolově vzpomíná v dobrém. Na počest padesáti let bigbítu ve městě se Radek Laurin a Zdeněk Sýkora rozhodli tradici alespoň částečně obnovit. Letos se konal druhý ročník. „Dali jsme na prosby pamětníků. S pomocí produkce MDK jsme dali dohromady i dobové materiály – fotografie, plakáty kapel i k čajům jako takovým. Lidé se tu tak mohou třeba i po letech sejít a zavzpomínat si a samozřejmě si zatančit a pobavit se," vysvětlil Radek Laurin. Příznivci nedělních čajů tak i po letech dokázali zaplnit velký sál MDK. „Přišlo jich zhruba 220," doplnil Laurin.