Přibližně za hodinu se totiž dostanou do parku, který zatím nemá v České republice obdoby.Užijí si v něm přes 80 atrakcí, mezi něž patří také horské dráhy.

Vedle dřevěného El Tora s výškou 28 metrů a maximální rychlostí až 75 kilometrů za hodinu, který je nejvyšší a nejdivočejší dřevěnou horskou dráhou ve východním Německu a jejž fanoušci označili za nejlepší dřevěnou horskou dráhu Evropy, je v současnosti největším lákadlem Dynamite. Tato horská dráha, otevřená teprve před rokem, vyveze jen ty nejodvážnější nejdříve pomalu do výšky 40 metrů, kde ale vzápětí převrátí kabiny a pošle své pasažéry volným pádem dolů na jízdu dlouhou 500 metrů, na níž nechybí ani spirála. Od loňska přibyl naštěstí vagón pro dalších osm lidí, takže se na tuto atrakci nestojí ani tak dlouhé fronty.

Takto rekonstrukce probíhala
Ulice v centru není stále dokončena

S těmi musí návštěvníci paradoxně počítat i během koronavirové pandemie. V Sasku, kde se Plohn nachází, jsou navíc prázdniny, a to až do 29. srpna.

Vstupenky lze přitom pořídit jen prostřednictvím internetu, a to pouze přes bankovní kartu. Návštěvníci také nesmějí zapomenout na roušky. Ve volném prostoru se nenosí, ale je povinnost si je nasadit v každé frontě. Na každém rohu jsou rozmístěny také nádoby s dezinfekcí a zaměstnanci musí dezinfikovat i atrakce.

„Ještě štěstí, že jsme si roušky vzali s sebou. Docela nás jejich nošení překvapilo. Na druhou stranu ale zde nikdo nedodržuje potřebné vzdálenosti mezi sebou a roušky si lidé na atrakcích sundavají,“ komentoval opatření karlovarský vysokoškolák Martin, který do Plohnu jezdí se svou přítelkyní Eliškou pravidelně už několik let. (jako)