V letech 1969 – 1970 podstoupil rozsáhlou rekonstrukci. Na další generální opravu za 300 milionů korun se nepodařilo sehnat peníze, a tak je opravován postupně. Od roku 2015 bylo do oprav vloženo 17 milionů korun a další investice činily 800 tisíc korun. Při rekonstrukcích také dělníci objevili původní krásu historické dominanty města.

Například při demontáži dřevěného obložení stěna hliníkových podhledů stropů Malého sálu se projevila nádhera původního stropu. Vloni se rekonstruoval Velký sál a značně se přiblížil podobě, jakou měl v době dokončení objektu v roce 1925.

Pak se opravovaly taneční zkušebny, elektroinstalace, audiotechnika a hlavní schodiště. „Nyní je na řadě hlavní vchod a zádveří.V rámci nutné opravy zádveří budou osazeny nové vstupní dveře a dveře mezi šatnou a prostorem u hlavního vchodu, které budou splňovat požadovanou požární odolnost a bezpečnostní prvky,“ říká mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Už potřetí se bude opravovat balkon. Město se v tomto případě rozhodlo jít cestou uzavřené soutěže. Chce totiž, aby konečně dělníci opravili balkon ke spokojenosti zadavatele, jímž je město.

O proměnách Hornického domu, který stojí 94 let, se mohou zájemci dozvědět i v knize Hornický dům. Autory jsou Michael a Jan Rundovi.

„Veškeré dokumenty pro vytvoření knihy jsme sbírali dlouhodobě. Všechny jsou z nejrůznějších archivů, od ústředního v Praze až po stavební archivy. Vycházeli jsme i z dobového tisku, což znamená, že jsme pročetli noviny, které tu vycházely za 1. republiky nebo i později,“ říká Michael Rund.