Městský dům kultury vyšel vstříc maminkám s dětmi a seniorům. Vyhradil jim dva dny v týdnu, kdy mohou přijít dopoledne do kina na filmová představení, a to za zvýhodněné vstupné. Přijít mohou i maminky s kočárky. Ty si mohou takzvaně zaparkovat přímo v budově kina.

„Je to naše služba navíc těmto skupinám. Chceme vytvořit jakýsi sociální kontakt matkám na mateřské dovolené. To samé platí u seniorů. Chceme prostě, aby se potkávali," konstatuje ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček. Jak upřesnil, přijít mohou i matky s dětmi z mateřských škol.

Zvýhodněné promítání začne v dubnu. Každé úterý od 10 hodin bude vyhrazeno pro seniory. A každý čtvrtek od 10 hodin pohádkám pro maminky s dětmi. Po oba dva dny bude vždy zvýhodněné vstupné 60 korun.

„Odpolední a večerní představení jsou filmy s cenou úplně někde jinde," dodal Sedláček. Ratolesti lze vzít do kina i s kočárkem, který je možné nechat ve vestibulu kina. Otevřen k tomuto účelu bude boční vstup s nájezdem.

„Chodíme do kina už téměř posledních pět let. Zvýhodněná představení byla jednou za čtrnáct dní, nyní nově každý týden, což je větší komfort pro lidi. Pamatuji představení za 30 korun. Nyní jsou za 60 a lidé chodí. Když jsem byl já, přišlo odhadem 50 až 60 lidí. Filmy jsou většinou kvalitní," zhodnotil nabídku sokolovský senior Juraj Zubko.