Město plánuje letos investovat do oprav chodníků, ulic či nových parkovišť rekordní částku zhruba 40 milionů korun. Z části pomohou dotace, část zaplatí Sokolov ze svého rozpočtu. Tento rok investuje město minimálně 25 milionů korun.

„Jen z vlastních zdrojů dá letos město přes 25 milionů korun, což je výrazně více než v minulých letech. Mezi nejvýznamnějšími akcemi bude dokončení rekonstrukce ulice Vítězná, úprava plochy pro parkování vedle krytu na Vítězné a běžné rekonstrukce komunikací, které pro město bude dělat městská společnost Sotes. Jen tyto práce vyjdou asi na 8,6 milionu korun, což je také více než vloni," vypočítal místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

V plánu běžných oprav jsou hlavně rekonstrukce ulic Heyrovského, Hornická směrem ke kinokavárně Alfa za 1,8 milionu, Švabinského za 2 miliony, Slovenská za 900 tisíc, Víta Nejedlého či Švabinského, kdy na každou z nich půjde po 400 tisících korun. Na seznamu jsou i další ulice ve městě, které se dočkají oprav.

Další větší akcí je společná investice města a Sokolovské vodárenské v ulici K. H. Máchy. Sdružení obou subjektů je výhodné zejména kvůli tomu, aby obě části zakázky, tedy kanalizaci a povrch silnice, nedělaly dvě firmy. V případě problémů by totiž mohlo docházet k dohadům a ke zpoždění prací. Podíl města při této investici bude menšinový. Ulice dostane i nové veřejné osvětlení, přibude zeleň a trochu se změní parkování. Ustoupit však budou muset i některé lípy, které jsou podle posudků staré a praskají. Mohou tak ohrozit bezpečnost kolemjdoucích. V lokalitě vyroste i nové parkoviště, které přes den bude sloužit policii a od večera bude veřejné.

Kromě vlastních investic města se začne tento rok stavět odstavné parkoviště na sídlišti Michal za 13 milionů korun. Na akci město získalo dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. „Termín dokončení první etapy se předpokládá do konce dubna 2015. Dojde zde k uzavření komunikace a proto město žádá občany o toleranci, trpělivost a zvýšenou opatrnost. Dokončením projektu, v srpnu tohoto roku, vznikne 215 parkovacích stání.