Asistenti prevence kriminality se v Sokolově prozatím osvědčili, a tak město schválilo projekt a žádá opět Ministerstvo financí o dotaci. Evropské peníze na šestici lidí v uniformách totiž stačí pouze do konce října tohoto roku. Ty české z vnitra by měly pomoci zaplatit asistenty do konce roku. Celkem je na dva měsíce potřeba 201 tisíc, z čehož 175 tvoří dotace.

„Schválili jsme projekt prevence kriminality a žádáme opět peníze na asistenty prevence kriminality," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka. Jde o evropský projekt, díky kterému Ministerstvo vnitra poslalo peníze do vybraných měst naší republiky. „V Sokolově je projekt vypsán do října tohoto roku. Do té doby bude financován z evropských peněz. Další dva měsíce zbývající do konce roku 2015 chceme požádat o peníze z národního projektu," vysvětlil velitel Městské policie Sokolov Petr Kubis.

Jde o jakousi startovací dobu, kdy se ukáže, zda jsou asistenti prevence kriminality přínosem, či nikoliv. Poté si je města musejí financovat ze svého. Zda tak učiní v Sokolově, se ještě neví. Pokud by si město nějaké asistenty ponechalo, tak asi ne v takovém počtu. Podle Kubise jsou však asistenti prevence pro město určitě přínosem.
S městskou i státní policií dohlížejí na pořádek a chování spoluobčanů v problémových lokalitách a pomáhají navázat kontakt s komunitou.