Peníze lidé darovali při sobotním Revival festu, který se konal v zahradě tamního kulturního domu. Navštívily ho stovky lidí. Vybrat se podařilo téměř deset tisíc korun.

„Když jsme slyšeli, že je potřeba pomoci, museli jsme na to reagovat. Oslovil jsem účinkující kapely, zda by se nevzdaly části svého honoráře. Interpreti to bez váhání udělali," říká za pořadatele Tomáš Cvek, který společně s kolegy z pořadatelského týmu do sbírky také přispěl.

„Držíme palce celé rodině a doufáme, že se Anička brzy uzdraví. Rádi pomůžeme," řekla návštěvnice festivalu Marie, která sbírku také podpořila. Učinily tak i členky kraslického Šneku, které provozují mateřský klub. Na festivalu prodávaly vlastnoručně vyrobené náušnice, náramky nebo třeba lžičky. Část výtěžku, konkrétně 2500 korun, pak do sbírky také věnovaly.

V Kraslicích není osud Aničky lhostejný mnoha lidem. Spolek přátel města Kraslice zahájil sbírku v polovině minulého měsíce a na transparentním účtu se celkem sešlo už 65 tisíc korun. Z toho čtyřicet tisíc poskytlo samotné město. „Velice nás těší, že lidé nejsou lhostejní a přispívají," řekl předseda spolku Josef Konrád. Rodině už bylo vyplaceno 15 tisíc korun. „Ze sbírky uvolňujeme peníze podle potřeb rodiny, vždy je to okolo pěti tisíc korun měsíčně," doplnil místopředseda spolku Otakar Mika.

Matka Aničky Lucie je solidaritou veřejnosti dojatá. „Moc všem děkujeme," říká. Léčba Aničky je podle jejích slov nákladná na cestování, léky. Rodina navíc musí postupně předělat celý byt, aby vytvořila pro dítě sanitární prostředí. Za peníze se pořizují i dezinfekční prostředky. Sbírka pro Aničku dále pokračuje.

Lidé mohou posílat peníze na transparentní účet 115-595790207/0100, variabilní symbol je 777.