Na sběrné místo tak její zástupci o víkendu dovezli auto plné drogerie - pleny, hygienické vložky, vlhčené ubrousky, mýdla a zubní kartáčky s pastami. K tomu přidali ještě krabice dětských piškotů a sušenek. „Když jsme viděli, kolik věcí lidé v Sokolově přinesli, měli jsme radost z tak velké solidarity. Kromě jídla a drogerie dárci přinášeli také zdravotní potřeby, deky, karimatky nebo hračky. Tato humanitární pomoc je určená ženám a dětem prchajícím před válkou,“ napsali pak na svůj facebookový profil.

Potravinová banka může zajistit svoz darovaných potravin i dalším organizátorům sbírek na území kraje. Veřejnost jí může potraviny a materiál pro ženy a děti přivézt do skladu v Sokolově na adrese K. H. Borovského 1783 (výměníková stanice nad prodejnou Lidl). Příjem je od pondělí do pátku v čase od 10 do 15 hodin.

Aktuálně jsou nejvíc potřeba ovocné přesnídávky, dětské kaše, příkrmy, kojenecká voda, sirupy, polévky pro děti, piškoty, sušenky, džusíky a mlíčka pro děti, pleny, vlhčené ubrousky, dětská mýdla, šampony, pudry, olejíčky, hygienické vložky a základní drogerie.

Zástupce primáře sokolovské interny, lékař Yaroslav Kuzminskyi.
Naše rodiny uvěznili v obléhaných městech, zoufá si sokolovský lékař z Ukrajiny