„Je načase, aby toto krásné město mělo odpovídající vstupní bránu pro cestující, kteří přijedou vlakem. Chápu určité rozčarování radnice i obyvatel, kteří už dlouhá léta volají po opravě objektu," vyjádřil podporu šéf SŽDC Pavel Surý s tím, že oprava za 20 milionů korun by mohla začít už koncem letošního roku. Nádražní hala je ještě stále majetkem Českých drah. Právě SŽDC se ale má stát budoucím vlastníkem.

„Jsem vděčný, že po letech vyjednávání se posouváme nad pomyslnou čáru investičních priorit. Čímž chci poděkovat nejenom panu Surému, ale i senátorovi Berkovi, který naše jednání domluvil. Autobusové nástupiště, které jsme s Karlovarským krajem za 110 milionů korun vybudovali, by se tak společně se sousedním vlakovým nádražím konečně stalo plnohodnotným dopravním areálem, odpovídajícím dnešní době," řekl starosta Jan Picka.

Cestují si opakovaně stěžují na chybějící čekárnu a veřejné záchody pro cestující. Jde zejména o večerní hodiny, kdy se hlavní budova zavírá. Řidiči autobusů poté popisují, jak jsou cestující nuceni vykonávat svou potřebu v nedaleké zeleni nového terminálu.