O další dotace na rozvoj města bude v příštím roce usilovat chodovská radnice. S opravami by mělo přijít na řadu parkoviště v ulici Tovární a dominanta města, barokní kostel svatého Vavřince. Pokud budou žádosti o dotace úspěšné, občané by se měli dočkat i renovace oplocení části hřbitova.

„Dva projekty chce přihlásit chodovská radnice do Regionálního operačního programu Severozápad (ROP). Pokud bude úspěšná a podaří se jí získat požadované dotace, pocítit by to měli především motoristé. Zkrátka by nepřišla ani dominanta města, kostel svatého Vavřince," informoval tiskový mluvčí Chodova Martin Polák.

„Chtěli bychom předložit dva projekty. Rekonstrukci parkoviště v Tovární ulici, naproti bývalým skladům. Parkoviště by se tak mohlo dočkat nového osvětlení, přehlednějších vjezdů a celkové úpravy. Některé práce by pak měly proběhnout v kostele, kde je v havarijním stavu elektroinstalace. Dojít by mělo i k renovaci oplocení části hřbitova," popsal záměr města místostarosta Patrik Pizinger.

Letos Chodov získal z ROPu milionovou dotaci na modernizaci zázemí u sportovní haly. Díky evropským dotacím tu tak vznikne jedno z nejmodernějších center v kraji.