Ani pokuta ve výši 50 tisíc korun, rok vězení nebo zákaz řízení motorových vozidel na dobu 10 let nedokážou odradit některé šoféry od řízení bez patřičných dokladů. Došlápli si na ně chebští strážníci a nestačili se divit.

Prvního řidiče přistihli v pondělí v 19.20 hodin v chebské Dukelské ulici. „Hlídka si všimla základního dopravního přestupku – řidič vozidla nebyl připoutaný. Když mu dala znamení, aby zastavil, pokusil se ujet,“ poznamenal k prvnímu případu ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Řidič ale strážníkům daleko neujel. V sousední ulici ho strážci zákona dostihli a zjistili, že nemá žádné doklady. Předali ho proto ke zjištění totožnosti republikové policii.

Druhý motorista skončil v rukou strážníků v pondělí ve 21.50 hodin. Tentokrát se snažil strážníkům ujet řidič škodovky v Riegerově ulici. Automobilu nesvítila koncová světla. Po krátké honičce i on skončil na policejní služebně.

„Při kontrole policisté zjistili, že muži nevlastní řidičské oprávnění. Čeká je proto vyšetřování pro trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Za to jim hrozí rok vězení nebo vysoký peněžitý trest.
Noc ale neskončila a jízdy řidičů bez dokladů také ne. Další úspěch strážníků na sebe nenechal dlouho čekat.
„V úterý v 01.45 hodin naše hlídka stavěla vozidlo Ford Probe s německou SPZ. Řidič začal okamžitě ujíždět,“ sdělil ředitel Šmolík. Strážníci si povolali na pomoc druhou hlídku a po krátké, zběsilé jízdě v ulicích města auto zastavili. „Za volantem seděl muž, ročník 1972, z Kynšperka nad Ohří. Ani on, jak jsme zjistili, nebyl vlastníkem řidičského oprávnění,“ dodal Šmolík.

K poslednímu, čtvrtému zásahu došlo deset minut po druhé hodině ranní. Tentokrát řidič osobního automobilu Suzuki v Písečné ulici zastavil hned na znamení a nepokoušel se nikam ujet. „Hlídce tvrdil, že doklady zapomněl doma. Nebyl ale schopen prokázat svou totožnost, tak jsme ho převezli na identifikaci na policejní stanici,“ uvedl šéf strážníků a dodal: „Tam se zjistilo, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2009.“ Za to řidiči hrozí vyšetřování pro trestný čin maření úředního výkonu. A třešnička na závěr? Jeden ze strážníků si všiml podezřelého chodce. Při kontrole totožnosti zjistil, že muže už delší dobu hledají policisté.