Nouzi o zájemce, kteří se chtějí pustit do stavby vlastního rodinného domu, nemá obec Vintířov. Naopak, žadatelů o pozemek je tady více než volných parcel.
„Myslím si, že možností pro stavbu domů je tady dost. I tak evidujeme převahu poptávky nad reálnou nabídkou. Vesměs se hlásí lidé z Chodova a Karlových Varů. Zájem o pozemky mají samozřejmě i místní,“ reagoval starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Z Chodova do Vintířova se například přistěhovala Evženie Chramostová. „Nabízeli tu výhodně pozemek, tak jsme to vzali. A řeknu vám, jsem tu spokojená, je tu klid,“ řekla.

Momentálně obec pracuje na přípravě dvanácti parcel pro výstavbu rodinných domů na území pod požární nádrží u místní vodárny. Hotovo má mít během letošního května. Náklady jsou stanovené na pět milionů korun.
„V pořadí se jedná o již pátou etapu,“ poznamenal starosta. „Poprvé se postavilo deset rodinných domků, ve druhé etapě pak čtyři. Poté následovaly další tři objekty. Co se týče čtvrté etapy, tak zde už dva domy stojí a další bude hotový v letošním roce. Abych nezapomněl, tak jsou tady připravené ještě další tři pozemky,“ pokračoval Ošecký.

Veškeré parcely obec nabízí včetně inženýrských sítí. „Komunikace, revizní šachty i kanalizaci jsme zaváděli přímo až na pozemek. Ceny jsou myslím rozumné. U prvních dvou etap jsme je nabízeli za 350 korun za metr čtvereční. U páté je už cena na 400 korunách,“ upřesnil starosta s tím, že zájemci o jednotlivé pozemky jsou již vylosovaní.