Vítězná hodnota zakázky je 33 milionů korun ročně, kdy jízdné zůstane městu. Sokolov v souvislosti s tím musel vyřešit, kdo se bude od 1. ledna starat o dopravní terminál, kam autobusy zajíždí.

Nyní se o areál terminálu stará městská organizace Sokolovská bytová s tím, že tam má ještě dodatkové smlouvy či smlouvy se stávajícím provozovatelem.

„Od nového roku bude MHD v Sokolově a šesti přilehlých obcích zajišťovat nový dopravce. Město musí řešit vztahy, co se týče terminálu. Je to důležité kvůli poplatkům za vjezd a podobně,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Rada města projednala dva návrhy. První byl zanechat dosavadní stav. Druhý návrh byl vstup do jednání právě s budoucím provozovatelem anebo jiným nájemcem.

„Jednomyslně jsme se přiklonili k tomu, aby areál nadále provozovala městská organizace Sokolovská bytová. Smlouva bude podepsána na dobu neurčitou,“ upřesnil Picka.

V současné době probíhá i rekonstrukce sousedící budovy vlakového nádraží. Ta by se měla spojit s terminálem a poskytnout cestujícím chybějící zázemí.

„Nyní jsou toalety pouze na nádraží a jen v době otevření budovy. O jejich kvalitě a čistotě asi nemá smysl povídat. Kdo tam byl, ví, o čem mluvím,“ řekl jeden z dojíždějících studentů Radek Dolejší.