Přání obyvatel Staré Chodovské zvelebit areál v okolí fotbalového hřiště a vybudovat zde jakési centrum pro setkávání se stane skutečností. Chodovská radnice totiž uspěla se svojí žádostí o dotaci na projekt, který počítá s rozšířením zázemí pro sportovce o novou dílnu, vytvořením retenční nádrže pro zalévání hřiště či vybudováním zpevněné plochy s altánem a venkovním grilem. Město však myslí i na děti. Prostranství plánuje rozšířit o dětské hřiště, které chce přemístit ze zatáčky u silnice, a navíc doplnit o nové herní atrakce.

Prostředky na projekt Chodov získal prostřednictvím MAS Sokolovsko. „Dotace činí 1,8 milionu, plus dalších 700 tisíc přidáme ze svého rozpočtu," popsal finanční rozsah místostarosta Chodova Patrik Pizinger.
S budováním rekreační a klidové části areálu počítá město pro příští rok. To ale neznamená, že se tu letos nebude nic dít. Naopak. „V tomto roce chceme celé území odkanalizovat a vytvořit nové přípojky pro šatny fotbalistů. Tato záležitost však není součástí dotace, a tudíž půjde částečně za městem," uvedl místostarosta. „Práce již odstartovaly. Začalo kácení a firma vytyčuje sítě. Do země by se pak mělo kopnout příští týden," dodal.

Radnice tu plánuje vylepšit i parkování. To má ale na řadu přijít později, nejspíše až v roce 2015. Výstavba zpevněné plochy s komunikací by podle předběžných odhadů vyšla na zhruba 2,2 milionu korun. „Policie si předepsala, že to musíme udělat v asfaltu, což je dražší varianta. Já si však myslím, že zrovna v této části by asfalt být nemusel," podotkl místostarosta.

Již loni vedle fotbalového areálu vzniklo multifunkční sportovní hřiště. Lidé si sem mohou přijít zahrát tenis, basketbal, volejbal, nohejbal a další míčové hry. „Je fajn, že tu máme hřiště, kde můžeme sportovat. Já sem chodím s kamarády dvakrát týdně na tenis," řekl s úsměvem Jan Polák ze Staré Chodovské. „Po ročním provozu nového hřiště je vidět, že si ho tamní obyvatelé skutečně váží. Není tam nic poškozeného a provoz funguje na jedničku," poznamenal Pizinger.