Základní umělecká škola v Kraslicích se zásadním způsobem rozroste. Její ředitel František Stůj v pátek informoval o tom, že škole se podařilo získat vysokou dotaci na výstavbu moderního sálu z operačního programu Evropské unie ROP NUTS II. Už na jaře tak bude možné přistavět moderní víceúčelový sál s mobilním jevištěm.

Kraslickou uměleckou školu navštěvuje tři sta padesát žáků, kteří se střídají v pouhých třinácti učebnách. Díky sálu se škola, která se pyšní mnoha úspěchy, dočká modernizace. Po té ředitel volá už řadu let. Sál bude mít kapacitu přes 140 míst. Mluví se i o nahrávacím studiu. „Ještě čekáme, jak vysoká dotace bude uznána. Předložili jsme totiž projekt, který počítá i s kompletním vybavením sálu,“ řekl Stůj.

Náklady na vybudování přísálu jsou 29 milionů korun. Přijetím dotace se budou muset zabývat i samotní zastupitelé. Musí totiž schválit dofinancování městem. Mělo by jít o zhruba dva až tři miliony korun.

Ředitel František Stůj neskrývá nadšení. Bez dotace by se škola jen stěží rozrostla. „Nejedná se samozřejmě jen o sál. Projekt počítá s vybudováním zvukotěsné zkušebny, technického zázemí a sociálního zařízení pro návštěvníky. Dětem umožníme ještě kvalitnější výuku,“ uvedl Stůj s tím, že bude možné otevřít nové obory, jako jsou výtvarný nebo dramatický.