Na výrazné omezení společenských akcí pořádaných městem v Kulturním domě Březová se musejí připravit tamní obyvatelé. Březovská radnice totiž uspěla se žádostí o dotaci na rekonstrukci objektu z Regionálního operačního programu Severozápad.
Práce mají podle březovského starosty Miroslava Boudy začít v únoru příštího roku. „Kompletní rekonstrukcí projde velký sál, přilehlé restaurace i okolí objektu. Vznikne zde zázemí pro sporty, jako je kopaná, volejbal a v neposlední řadě i bowling. Počítáme i s rozšířením sociálního zázemí a skladových prostor,“ uvedl k rekonstrukci Bouda.

„Součástí akce je i úprava okolí kulturního domu. V plánu je i rozšíření parkoviště,“ doplnil starosta. „Samozřejmě se díky těmto úpravám budeme muset vzdát některých našich tradičních akcí. Podle mého názoru však výsledek stojí za to,“ řekl starosta.

V rámci Společného regionálního operačního programu Severozápad schválil minulý týden řídící výbor, který rozděluje peníze pro Ústecký a Karlovarský kraj, další evropskou dotaci, a to šest a půl milionu korun na výstavbu nové sportovní ubytovny na stadionu Baník. Celkové náklady na stavbu jsou odhadovány na 20 milionů.

Díky dotaci ze stejného programu může také habartovská radnice přestavět bývalou školu na muzeum četnictva, infocentrum a zázemí pro knihovnu.
„Stavební práce jsme zahájili v polovině srpna. Dotaci obdržíme až po dokončení stavby, tedy v příštím roce. Musíme si proto vzít investiční úvěr, kterým překleneme dobu od ukončení stavby a obdržení dotace,“ uvedl tamní starosta Ivo Zemek.

Výbor Regionální rady v Klášterci nad Ohří schválil dotace pro Ústecký a Karlovarský kraj za necelé dvě miliardy korun pro další projekty podané do Regionálního operačního programu Severozápad.