„Kniha je silný osobní příběh o životě a smrti a jejich vzájemném prolínání. Smrt v jakékoli podobě nám vždy přináší změny do života, stejně jako láska. Změn a proměn je v tomto příběhu spousta,“ přiblížila Monika Rozárka svoji knihu. „Proces umírání, do kterého jsem byla přizvaná svou maminkou, byl neskutečnou školou života a vedl k mnohému poznání a uvědomění. Některé se týkalo mě a mého osobního života, jiné bylo o proměně druhých a nejbližších. Nejvíc mi však přineslo poznání samotného procesu umírání a jednotlivých fází s ním spojených. Dalo mi pochopení toho, proč se maminka chová, tak jak se chová, a k uzdravení citových šrámů na duši, které mi její jednání způsobilo. Smrt jde až na dřeň a chce z každého vyždímat jen to nejlepší. V případě naší rodiny se to myslím podařilo,“ dodává.

Kdo je autorka?

Monika Rozárka sama sebe charakterizuje takto: „Patřím mezi ‚Husákovy děti‘. Jsem vypravěčkou příběhů, zralou, laskavou a milující ženou, dobrou a pečující masérkou, lektorkou a průvodkyní na cestě zpátky k přirozenosti (formou seminářů a osobních konzultací). Pravidelně přednáším na různá témata, nejčastěji v rovině partnerství, sexuality a osobního rozvoje. Provázím dechovými ponory, které utiší mysl.

Březnová beseda s úžasnou paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou v loketské městské knihovně.
OBRAZEM: Pozvání do loketské knihovny přijala spisovatelka Lenka Rožnovská

V roce 2015 jsem vydala svou první knihu MUENA: Hluboké učení lásky, silný archetypální příběh proměny dívky na ženu. První vydání a několik dotisků rozebráno, v současnosti 5. dotisk. V těchto dnech pracuji na své třetí knize na téma proměny sexuality. Pravidelně také píši na různá témata do svého blogu na muena.cz/blog. Jsem vášnivou zahradnicí, turistkou, obdivovatelkou a milovnicí Krušných hor. Už jako malá jsem toužila po tom předčítat, ale nikdy jsem nebyla vyvolaná, prý nemám přednes. To samé bylo i se slohem. Bavilo mě psát slohové práce a úvahy, chyběl mi ale ohlas okolí. Uvěřila jsem tedy, že nemám talent, a v životě se směřovala jinam. Manažerská pozice, kterou jsem mnoho let vykonávala, byla skvělá, s postupem let jsem však cítila, že mi nepřináší vnitřní naplnění. Začala jsem jej tedy hledat jinde.

Vydala jsem se za hlasem svého srdce a před dvaceti lety si v Karlových Varech otevřela masážní studio Rozárka. Hlas mého srdce mě zpátky vrátil i ke psaní, které se začalo rozvíjet kolem třicátého roku mého života při psaní erotických příběhů. Musím uznat, že jsem byla fakt dobrá, můj sloh byl skvělý a fantazie bezbřehá. Nicméně časem jsem se posunula k hlubším tématům než vášeň a sex. I přesto, že píšu, se nepovažuji za spisovatelku, ale za vypravěčku příběhů. Vyprávím tak, jak mi ‚zobák narost‘. Styl psaní je jednoduchý, přímý, mnohdy zábavný, ale i dojemný. Svým psaním nesytím informacemi mysl, ale duši a hluboce se dotýkám niterných témat."

Kniha DOTÝKEJ SE MÁMY, DOKUD JE ŽIVÁ… má odsouhlasenou sazbu a šla právě do tisku. Přibližné datum vydání je 10. 5. 2024. Pokřtěna bude v úterý 14. května 2024 v Městské knihovně Loket. Vydání knihy můžete podpořit do 17. dubna ve sbírce na Donio.cz. https://www.donio.cz/monika-rozarka-dotykej-se-mamy-dokud-je-ziva