Setkání s ministrem si nenechal ujít ani projektový manažer denního stacionáře Mateřídouška a dvou terapeutických dílen v Sokolově a Chodově Pavel Bráborec.
„Ministr Drábek pomohl při řešení problému s nedávným devítikorunovým penále firmy Krufin,” řekl poslanec Rudolf Chlad. V krajním případě prý mohlo na úřadu práce skončit devadesát zaměstnanců firmy. „Musel jsem ministrovi říct, ať se přijede podívat, že to zde funguje,” dodal Chlad. Julius Krupa provedl ministra Drábka provozem a seznámil ho s náplní práce zdejších zaměstnanců. Postěžoval si na gigant ČEZ, který mu již rok a půl zhotovuje přípojku a stále není hotova. „Snad v březnu příštího roku. Ale nesmí prý mrznout,” tlumočil Krupa. Při debatě padla i otázka, jak postihnou majitele firmy takzvané Drábkovy zákony. „Já s tím nemám problém, pojedu dál,” tvrdil Krupa.
Kdo však měl problém, a to především s informovaností ze strany státu, byl Pavel Bráborec. „Jak to bude dál s financováním? Doposud mi nikdo nedokázal pořádně odpovědět,” zeptal se Bráborec. Jak upřesnil, mají zhruba sto klientů. Někteří z nich by mohli posléze pracovat v podobných firmách, jako je Krufin. Ministr slíbil další várku individuálních projektů. „Musíme v nich pokračovat, a to co nejdříve,” řekl Drábek. Dále konstatoval, že všechny resorty mají málo peněz. Souhlasil však, že se nelze dohadovat každý rok, kolik kdo dostane peněz. „Svoji činnost jsem začal dělat v roce 1990. Mohu tedy srovnávat. A vidím, že kvalita a financování spolu moc nesouvisí,” tvrdí Bráborec. Dále se podivoval nad tím, že svoji práci dělají dobře, ale každý rok musejí obhajovat svoji užitečnost. A vadí mu také neinformovanost ze strany úřadů.
„Co se týká dotací do sociálních služeb, co jdou prostřednictvím krajů, tam to bude jako každý rok boj,” dodal Drábek. Bráborcovi doporučil, ať neváhá a napíše mail přímo jeho ministerstvu.