Letošní závody dračích lodí, které se konají pod mottem „V roce draka poznej draka,“ přilákaly rekordních 16 posádek po deseti členech. Připravené týmy z firem, škol a institucí se utkají na lodích ve tvaru otevřené kánoe, ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Akci doplní i derby hokejistů A – týmu HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov, která slibuje přinést další vrstvu vzrušení a zábavy pro všechny přítomné.

„Během dne bude v areálu koupaliště Michal umístěn stánek Nadačního fondu Františka Štěpánka. Opět bude možné přispět na dobrou věc, zakoupit si tombolu či nadační merch. Nadační fond Františka Štěpánka věnuje celodenní výtěžek z akce šestileté Nelince z Toužimi, která má kombinované postižení, potřebuje nepřetržitou zdravotní péči a pravidelné rehabilitace,“ sdělila mluvčí Sokolovské uhelné Jana Pavlíková

Dračí lodě, jejichž historie sahá až do starověké Číny, zažívají v moderní éře obrovský rozmach. Od festivalu v Hong Kongu v roce 1976 se tento sport rozšířil do 50 zemí světa. Miliony nadšenců, ať už profesionálů či amatérů, se každoročně účastní závodů, které nabízejí jedinečný sportovní zážitek.

„Srdečně zveme všechny fanoušky sportu a zábavy, aby přišli fandit a užili si doprovodný program při tomto unikátním závodu, který nemá v našem kraji obdoby." říká Jiří Štěpán, jednatel koupaliště Michal. a potvrzuje, že v den akce budou mít návštěvníci a fanoušci bezplatný vstup.