Závěrečný trénink fotbalové přípravky A Baníku Sokolov vylepšilo jedno velké překvapení. Na malé fotbalisty se přišel podívat hráč Slavie Praha František Dřížďal, který k sešívaným přestoupil právě z Baníku.
A hned na začátku musel podepsat desítky svých hráčských karet. Zároveň se snažil i rozpovídat mladé fotbalisty. „Komu fandíš?“ ptal se jednoho, kterému právě psal na kartu věnování. „Spartě!“ zněla nekompromisní odpověď.
A ani dál mladí baníkovci slávistu nešetřili. „Proč jste neporazili Sevillu?“ „To už je opravdu silný tým.“ „Proč jste dostali na Arsenalu takový klepec?“ „Arsenal je samý reprezentant a navíc jsme nastoupili s hodně ofenzivní taktikou.“ „Kolik jste dal ve Slavii gólů?“ „Jeden.“ „Proč tak málo?“ „Jsem obránce.“
Výslech pokračoval celou dobu, dokud ještě zbývaly nějaké nepopsané karty. A když už je měli všichni mladí fotbalisté, hlásili se o další. „Ještě pro dědu, to je také slávista.“ „A pro kámoše, také fandí Slavii.“ „Věnování tátovi, je to velký slávista.“ Skoro to chvíli vypadalo, že úplně všichni fandí jen a jen Slavii. Na závěr nesmělo chybět společné fotografování. „Ti dva sparťané půjdou tamhle do rohu,“ ukazoval Franta Dřížďal s úsměvem na protější kout tělocvičny.
Na tréninku přípravky v tělocvičně Základní školy Sokolov v Běžecké ulici pak vydržel ještě téměř hodinu a koukal, jak už umí válet fotbal.
Během své návštěvy domova přislíbil také účast na víkendovém futsalovém turnaji v Sokolově, kde se bude dražit jeho slávistický dres ve prospěch Dětského domova v Horním Slavkově. A přijde se prý také podívat na tradiční slavkovský povánoční turnaj, který v minulosti osobně vyhrál.
Rozhovor s Františkem Dřížďalem nejen o Slavii přineseme ve čtvrtečním vydání Sokolovského deníku.