Jak to vypadá stvým zraněním?

Doléčuji zraněný sval. Už chodím dobře, posiluju vposilovně, ale ještě stále neběhám. Možná už by to šlo, ale na radu lékařů nechci nic uspěchat. Myslím ovšem, že do zimní přípravy vlednu se zapojím už naplno. Když to hodnotím zpětně, jsem rád, že sval nepraskl. Byl jen povrchově poraněný.

Posledně jsme spolu hovořili těsně po tvém přestupu do Slavie. Teď už máš za sebou podzim. Jak jej hodnotíš?

Až na to zranění pozitivně. Slavie vede ligu, probojovali jsme se do poháru UEFA. Je to jako pohádka. Hrál jsem pravidelně a jsem rád, že jsem si svým výkonem nevysloužil vyřazení ze sestavy. Kromě ligových zápasů jsem odehrál iněco vLize mistrů, což bych před půl rokem považoval za nemožnou fantazii.

Slavii jsi předtím uznával jako velký klub, ale skalní slávista jsi nebyl. Jak je todnes?

Úsměv… Víte, celá ta atmosféra ve Slavii zvás slávistu udělá rychle. Je cítit, že klub je na svoje barvy ihistorii hrdý, a vy se stanete jeho součástí. Dennodenně to cítíte a skalním slávistou se stanete automaticky. Dnes Slavií žiju, a nejen proto, že je to můj zaměstnavatel.

Jaký je tvůj vztah ke Spartě? Dřív také býval neutrální…

Spartu vnímá celá slávistická veřejnost jako velkého, tradičního rivala. Spartu budeme chtít porazit vždycky a platí to iobráceně. Rivalita Sparty a Slavie je mi sympatická a myslím, že bez ní by český fotbal něco postrádal. Jinou věcí je, kam až se nechádojít.

Jaký je rozdíl mezi první a druhou ligou?

Druhá liga není vůbec jednoduchá soutěž. Fyzická náročnost jejích tréninků isamotných utkání je srovnatelná sprvní ligou. Hraje tam mnoho dobrých hráčů. Veliký rozdíl nevidím ani vrychlosti, obrovský je ošem vtaktické přípravě. Vprvní lize není tolik prostoru kexperimentování, jsou přesněji rozdělené úlohy, vyšší herní disciplína. Vyšší je ale především psychický tlak na hráče. Hned druhý den si vcelostátních médiích osobě čtete často velmi nepříjemné věci. To úplně lehké není a každý si musí najít způsob, jak se stím vyrovnat.

Co fanoušci ?

To je rozdíl obrovský, nejen ve srovnání sdruhou ligou, ale isostatními kluby 1.ligy. Slavie má své věrné, kteří ji dokáží dohnat kmaximálnímu výkonu. Fantastická je celá režie jejich povzbuzování, při pohledu na bojovně naladěný červenobílý kotel máte husí kůži. Takoví fanoušci teprve dělají fotbal fotbalem, moc si jich vážím. Když cítíte jejich důvěru, hrajete lépe. Už se strašně těším na nový stadion. Tam se síla slávistického kotle ukáže vplnésíle.

IBaník Sokolov má dobré fanoušky. Je jich ale méně, a ikdyž se poctivě snaží, přesto je atmosféra proti Slavii komornější. Bude se to ale zlepšovat. Budou přibývat, stále víc se budou navlékat do klubových barev, inspirovat se třeba ve Slavii a věřím, že idíky nim se budou body ze Sokolova vozittěžko.

Zajímá tě ještě Baník?

Samozřejmě. Mám stále čerstvé informace, sklukama si voláme. Vím, že začátek podzimu nebyl nic moc, trochu jsem měl obavy, jak to dopadne. Nakonec, díky dvěma výhrám ke konci soutěže, není umístění tak špatné. Ale tabulka je vyrovnaná a ksestupovým příčkám stále blízko. Na druhé straně– není daleko ani kvýraznému posunu dopředu. Věřím, že Baník odehraje dobréjaro.

Radost mám zumělé trávy. Byl jsem se tam podívat a jsem nadšený. Je dobře, že mí nástupci vBaníku už nemusí běhat po kolena vblátě. Baník potvrzuje, že sfotbalem vSokolově to myslívážně.

Zázemí klubu už má velmi dobrou úroveň.

Co vzkážeš fanouškům Baníku?

Že Baníku přeju to nejlepší a jim ijejich rodinám a blízkým šťastné a veselé Vánoce. Zfotbalového hlediska šťastnou ruku při doplnění kádru a výběru trenéra pro Atým. Především ale hodně zdraví a osobního ifotbalového štěstí.