Školní družina Základní školy Horní Slavkov ve Školní ulici zatím zůstane v prostorách, kde sídlí doposud. Rada města projednala všechny možnosti stěhování, vzala na vědomí vyjádření školské rady i samotné školy, a přesun družiny je tak zatím odložený. „Jedinou změnou je to, že horní patro budovy, kde sídlí družina, si pronajme Dům dětí a mládeže Horní Slavkov a přesune sem některé své kroužky,“ uvedla starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová.

Prostory, které dosud DDM využíval v kulturním středisku, konkrétně restauraci, by se měly změnit v kavárnu. Ředitelka kulturního střediska už dostala za úkol, aby zpracovala návrh a finanční náročnost přestavby restaurace na nekuřáckou kavárnu s venkovní terasou a malým dětským hřištěm.
O dalším osudu školní družiny se ale ještě bude jednat. Jednou z možných variant je například to, že by všechny školní družiny ve městě, nejen ta z II. ZŠ, spadaly pod městské kulturní středisko, kde by také mohly sídlit.

Zamýšlené stěhování se nelíbí některým rodičům. „Dokonce mě žádali, abych dala dohromady petici proti tomuto záměru,“ popsala situaci jedna z maminek, která má své dítě ve školní družině. Rodiče jsou hlavně proti tomu, aby družina byla přímo ve škole. To by prý na jednu stranu nebylo špatné, škola ale podle rodičů nyní nemá pro družinu dostatek prostoru. „Jedna vyčleněná třída nic neřeší,“ myslí si maminka. Využití kulturního střediska jako družiny by prý zase tak špatný nápad nebyl.

V případě uvolnění budovy, kde je nyní školní družina II. ZŠ, by zde město chtělo vybudovat byty. Stejně jako v prostorách bývalé radnice. „Na druhou stranu by ale byla škoda té pěkné zahrady, která patří k družině,“ dodala starostka.