Hned několik měst a obcí chystá akce pro děti i dospělé. Duch volna a prázdninové pohody pomalu zavítá na Sokolovsko.
Největší akcí bude už tradičně soutěž ohňostrojů v Sokolově. Není ale zdaleka jediná, na kterou se mohou návštěvníci těšit.
Bohatý program dvoudenní akce totiž připravil také statek Bernard. Veletrh tradičních řemesel doplní navíc v letošním roce velké vyhlášení soutěže certifikovaných originálních produktů ze Sokolovska. Dále soutěž pro základní školy „Kapík hledá kamaráda" nebo pozoruhodná prezentace Četnického praporu SOS Falknov nad Ohří. Akce začíná 19. června od 9 hodin a potrvá až do soboty 18.00 hodin.


To v Chodově připravují velkou akci například pro tatínky, a to už v neděli 21. června. „Děti přijdou v neděli oslavit svátek otců na stadion ŠAK. Na místě si vyzvednou cedulku k napsání vzkazu, kterou pak na balónku s heliem společně vypustí k nebi. Smutné nemusí být ani malé děti, které ještě neumí psát. Svůj vzkaz mohou tatínkům namalovat. Pokud potom vzkaz někdo nalezne, dozví se na místě způsob, jakým na internetu dát vědět, kam až přáníčko doletělo," lákají pořadatelé z domu dětí a mládeže v Chodově.


V Habartově pak proběhne o víkendu 20. června osmýročník triatlonu Kluci z Kluče. Akce je určená pro všechny sportovce, kteří chtějí s někým poměřit své síly. Klasický triatlon voda, kolo, běh vypukne ve 13.30 na koupališti Kluč. Prezentace probíhá do 12.30 hodin.

Následující týden, tedy 30. června, si přijdou na své i děti z Kynšperku nad Ohří. Čeká je totiž akce s názvem Hurá prázdniny aneb Hrátky s Tomem. Akce začíná v 11 hodin a je i pro děti, kterým známky nevyšly, jak si přály. 

Klára Čurlinová