Šťastný konec má příběh 74letého Josefa Antala z Hruškové. Toho 22. června navštívila žena tmavé pleti a předstírala revizi elektřiny v jeho domě. „Řekla mi, že je pověřená od elektrárny provést v mém domě kontrolu. Dal jsem jí peněženku, z které mi vytáhla čtyři tisíce korun, a ze stolu mi navíc sebrala dva mobilní telefony,“ popisuje důvěřivý důchodce. Nakonec ho podvodnice brutálně napadla, z kapsy mu ukradla důchod přes devět tisíc a v domě ho zamkla. Aby se dostal ven, musel použít sekyru. „Vypáčil jsem dveře, ale než jsem vyběhl ven, byla ta zlodějka pryč. Nasedla do auta a ujela … Teď nemám co jíst, zůstal jsem bez koruny,“ svěřil se Antal.

O případu jako první informoval Sokolovský deník a zpráva se díky následné medializaci v TV Prima mezi veřejností rychle šířila. Televizním reportérům se tak za pár dnů ozvala Michaela Buňata z Liberecka, která se rozhodla poškozenému pomoci. „Bylo mi pána líto, a když jsem se dozvěděla, že mu nikdo stále nepomohl, rozhodli jsme se s manželem a se synem dát mu devět tisíc korun,“ řekla Buňata s tím, že pokud bude mít Josef Antal zájem, zajistí mu i pečovatelský dům.

„Rozčílilo mě, že mu nepomohlo město Sokolov,“ dodala dárkyně a vzkazuje, aby Antal už nikoho cizího nepouštěl do svého domu.
Štáb TV Prima osobně okradenému důchodci peněžní částku předal. „Vůbec tomu nemohl uvěřit. Peníze s vděkem přijal, dárkyni děkuje a bude se za ni i modlit,“ uzavřela redaktorka TV Prima Lída Pavelková.

K. Šujan