Jan je elektrikář, takže veškerá výzdoba domu je jeho dílem. Začal ji sem tam nějakým světýlkem na stromečcích kolem domu, navíc všechno napojené na elektřinu. „Dneska jsou to všechno LED světla a ta svítí díky solární energii," vysvětluje.

Každý rok se navíc snaží výzdobu měnit, doplňovat, letos nově přibyly lasery, díky nimž se na stěnách objevují různé obrazce. Příští rok by světýlka měla blikat do rytmu vánočních melodií. „Lidé chodí kolem, zastavují se a obdivují. Řidiči automaticky zpomalují," podotkla jeho žena Šárka.

Světelná výzdoba navíc po Novém roce z domu nemizí, zůstává na svém místě po celý rok. „Když máme v létě třeba nějakou oslavu, sejdou se lidé, rozsvítíme vánoční světýlka," říkají manželé s tím, že výzdobou dokonce reagují i na dění ve světě. Když došlo k útokům ve Francii, měli dům osvětlený v barvách francouzské vlajky.

Pokud pojedete do Rychnova, nemůžete vánoční dům minout. Svítí ráno od páté hodiny zhruba do osmi a večer, jak se začne stmívat, a pak až do půlnoci.