Město ji opraví díky stomilionovému úvěru, a pokud budou práce postupovat podle daného harmonogramu, nejpozději do konce roku 2021 by mohla začít sloužit veřejnosti.

Dosud probíhaly ve Dvoraně vyklízecí, bourací a základní stavební práce, město bylo nuceno řešit zejména havarijní stav střechy. „Letos by se stavební práce měly rozjet naplno. V plánu jsou okna a další výplně, stavění příček či řešení instalací,“ upřesnil starosta města Petr Adamec. Jak poznamenal, záleží na projektu, v některých částech by ale mohlo dojít k menším úpravám, a to jak z hlediska využití objektu, tak potřeby zapracování požadavků ze závazného stanoviska orgánu památkové péče. „Letos je plánováno z rozpočtu 45 milionů s tím, že rekonstrukce Dvorany je hrazena z úvěru,“ vyčíslil starosta.

Stomilionový úvěr na 20 let je sice pro město zátěží, ale doufá, že kvůli němu nebude potřeba zásadně omezit další investice. To, co se zdálo před několika lety jako nemožné, nabývá tedy naprosto reálných rozměrů. Pokud budou práce na Dvoraně pokračovat podle harmonogramu, měly by skončit v březnu roku 2021. „Bude se muset řešit ještě vybavení. Do konce roku 2021 si myslím, že je reálné spuštění, když všechno půjde, jak má,“ věří starosta Adamec.

Naprojektované je i budoucí využití objektu. V určitých věcech by ale město ještě rádo udělalo změny. Cílem podle slov starosty je, aby byla budova multifunkční a nabídla víc prostoru pro kulturní vyžití i pro potřeby veřejnosti. Navrhují tak například kromě velkého sálu i další, menší pro promítání, vystoupení divadel či menší koncerty. „To by určitě bylo fajn. Z vlastní zkušenosti víme, že menší sál je někdy lepší. Když přijde na koncert kolem stovky lidí, v sále pro 400 až 500 téměř zapadnou,“ myslí si i kapela Roháči z Lokte, která zažila Dvoranu ještě v dobách, kdy byla loketským kulturním centrem.