Na jednu stranu radost, na druhou smutek. Tak by se dala shrnout úspěšnost města Loket v dotacích z Evropské unie. Finanční prostředky totiž vedení města dostane na projekt přírodního amfiteátru, ovšem na zchátralou budovu Dvorany již nikoli.

AMFITEÁTR

Projekt amfiteátru je rozpočtován na čtyřicet miliónů korun, z čehož celková výše dotace, kterou jsme získali, činí třicet šest miliónů korun,“ říká starosta Lokte Jaroslav Hlavsa. Díky získaným evropským penězům se tak může podle vedení města vybudovat v amfiteátru a v jeho okolí několik nových a důležitých věcí.
„Dojde k výstavbě sociálního zázemí v místech, kde obvykle stojí mobilní záchody. Dále k vestavbě šaten do dutiny tělesa mostu, zasíťování amfiteátru a rovněž k rekonstrukci přístupových komunikací, včetně mostu do ulice Sportovní,“ vysvětluje starosta.

DVORANA

„Myslím si, že by se měla opravit, protože když se to bude stále odkládat, brzy nám spadne na hlavu,“ myslí si o Dvoraně Lenka Wýstrachová. Stejného názoru jsou i další obyvatelé Lokte. „Chodila jsem tam před mnoha lety na zábavy, byla to moc pěkná budova,“ vzpomíná Marie Šťastná. Chátrající budova Dvorany, která by v budoucnu měla sloužit jako městské centrum, si však na svou rekonstrukci bude muset ještě počkat.

Původní záměr, že by se s opravami mohlo začít již příští rok, narušilo rozhodnutí, že město na opravu Dvorany žádnou dotaci nedostane.
„Z celkového počtu žádostí v Ústeckém a Karlovarském kraji byl náš projekt bodován jako patnáctý, tedy poslední hodnocený. Z rozpočtovaných sedmdesáti miliónů korun tak na nás zbylo necelých dvacet čtyři miliónů,“ vysvětluje Hlavsa, který prý očekával dotaci ve výši 90 procent.

„Do takto velké spoluúčasti nemůžeme jít, protože bychom neměli na financování neméně důležitých akcí, jako parkoviště na sídlištích, centrální parkoviště, chodníky či kanalizace,“ vysvětluje starosta, který prý boj o získání dotace nevzdá. „Zkusíme to znovu, možná i jinak. Už jsem to myslím slíbil docela natvrdo v Loketských listech, že ji opravíme. Je to jedna z jasných priorit,“ dodal Hlavsa.

K. Šujan