Hádky, rozepře a vzájemné sledování. Taková nyní panuje atmosféra mezi lidmi, kteří žijí v bytech nižší kategorie v lokalitě Pod Železným Dvorem v Chodově. Svůj hněv navíc směřují proti jednomu ze sousedů, Karlu Balogovi. Ten dostal práci a za tři tisíce korun měsíčně uklízí kolem domů. To by ostatním nájemníkům ani tak nevadilo, horší bylo, když zjistili, že náklady na jeho plat půjdou z jejich peněženek. „Chtějí po nás, abychom ten úklid platili z vlastní kapsy, celkem tři sta korun. No to je nehoráznost, jak si to vůbec mohou dovolit!“ zlobí se jeden z místních, Ladislav Horváth. „Řeknu vám, nikdo s tím tady nesouhlasí. Co ale máme dělat? Platit musíme,“ dodal.

Kromě platby za úklid se lidé musí připravit na celkové zvýšení nájemného. Městská bytová společnost Bytservis jim rozeslala dopisy, v nichž oznamuje, že od ledna příštího roku budou platit 20 korun za metr čtvereční, což je oproti současné sazbě o 5 korun více. V průměru tak budou muset ze svých peněženek vytáhnout zhruba o tři sta padesát korun navíc. „A k tomu bychom měli dávat další tři stovky za úklid, to už je vrchol. Ať si to Bytservis platí ze svých peněz, tam mají peněz dost,“ prohlásil zlostně Horváth.

Balog se snaží celou situaci zklidnit. Sám říká, že pravidelný úklid je Pod Železným Dvorem potřeba. „Víte, dříve tady byl neskutečný bordel. Teď je to mnohem lepší. A kdo říká, že ne, tak nemá pravdu,“ řekl Balog. „Jsem tu vlastně jako takový správce domu, provádím úklid, zametám, zajišťuji opravy bytů, udělal jsem pískoviště, jeho oplocení a za to všechno oni na mě píší petice. Jsem rád, že ten čtyřhodinový úvazek mohu vykonávat, mám po infarktu, tak nesmím dělat těžkou práci,“ sdělil Balog.

Celý článek si přečtete v pondělním vydání Sokolovského deníku.