„Snažíme se, aby to byl zábavně-naučný program, aby se lidé seznámili se zemědělskými činnostmi," uvedl František Bartoň, majitel Rodinné ekologické farmy Ležnice, která biodožínky již třináctým rokem pořádá. „Jdou tady kolem zvířat, vidí například živé kozy, krávy. Z městských dětí už málokteré ví, jak kráva vypadá. Řeknou: To je býk – a ona je to kráva. Měli bychom je k přírodě nějakým způsobem vést, vychovávat si nástupce," doplnil.

Návštěvníci mají možnost se na biodožínkách dozvědět něco blíž i o způsobu hospodaření ekologických farem, a tím pádem také to, proč se ke slovu dožínky přidává bio. „Jde o úplně jiný způsob chovu," vysvětlil František Bartoň, „nechováme intenzivně, ale extenzivně, je to blíž k přírodě. Zvířata jsou ustájena ve volné přírodě. Další bio je u obilnářů, nepoužívají žádné chemikálie, jen přírodní hnojiva," dodal.

O biodožínky je zájem. Prostor se během dne rychle zaplňoval lidmi. „Většinou dorazí tak kolem 300 až 500 lidí," vypočítal František Bartoň s tím, že právě z toho důvodu se přesunulo i místo konání z malé vesničky, která má pět desítek místních obyvatel.

Návštěvníci biodožínek měli možnost seznámit se i s produkty, které se pyšní označením Regionální potravina Karlovarského kraje. Jeden ze stánků patřil Střední zemědělské škole Dalovice, která soutěž organizuje. „Nabízíme výrobky, které byly oceněny značkou Regionální potravina Karlovarského kraje. Je to určitá publicita. Lidé mají možnost ochutnat a dozvědět se, co skutečně se tady v kraji vyrábí," objasnila Jaromíra Vavřinová z dalovické zemědělské školy. O regionální potraviny byl zájem. „Lákají mě velice, jsem tady asi pošesté a tyhle potraviny tady ráda nakupuji," potvrdila Jana Peroutková.

Autor: Lucie Žippaiová