Největší podzemní nádrž bude v areálu Baníku. Zadrženou vodu v létě využijí pro zavlažování a kropení hřišť. V zimním období zase na výrobu ledu a údržbu ledové plochy na zimním stadionu. Doposud brali vodu na led z nedalekého Lobezského potoka a občas se hokejistům zdálo, že má ledová plocha nádech do žluta. O tom, zda to bylo vodou nebo žlutočernými klubovými barvami, ve kterých se hokejisté prohánějí na ledě, lze s trochou nadsázky jen polemizovat.
"Zachytávací nádrže na Baníku za předpokládaných 16 milionů korun mají být dvě. Jedna o objemu 300 kubíků a druhá, menší, bude mít 26 metrů krychlových. Společně by měly získávat dešťovou vodu z vybraných střech areálu o celkové ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních. Projekty jsou podporovány dotacemi Evropské unie prostřednictvím ministerstva životního prostředí," potvrdil starosta Sokolova Petr Kubis. Voda se bude svádět z hlavní tribuny fotbalového hřiště, ze střechy zimního stadionu a z administrativní budovy mezi nimi.
"Při výrobě ledu za pomoci dešťové vody možná zmizí i připomínky hokejistů, kteří si občas stěžovali na žlutý led," dodal Kubis. Další zadržovaná dešťová voda na ostatních městských budovách bude využita k zalévání zeleně. Nádrže umístí do podzemí vybraných školek, domu dětí a mládeže. Odpadnout by tak měly i poplatky za splaškovou i dešťovou vodu.
"Město se zabývá objekty, kde je platba za odvod dešťové vody," potvrdil Kubis. Podle něho je u některých objektů technický problém s tím, že mají rovnou střechu a svod dešťové vody je veden prostředkem nemovitosti. Školy vodu mohou používat například na zalévání. Jako první dostala retenční nádrž základní škola v ulici Běžecká, kde se prý využití dešťové vody osvědčilo.
Další pak v Domě dětí a mládeže Sokolov, v mateřských školách K. H. Borovského, Pionýrů a Vítězná a ve sportovním areálu Baník. Ve všech případech se žádosti týkají výzvy hospodaření s vodou v obcích vyhlášenou ministerstvem životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí.