Titulem Muzikant roku okresu Sokolov se může chlubit chodovská kapela Fallen Angels (Padlí andělé). Během léta mohli čtenáři Sokolovského deníku posílat hlasy regionálním kapelám, které si podle nich zaslouží pozornost. Záleželo jen na fanoušcích, zdali své oblíbené muzikanty podpoří. Bubeník Fallen Angels Libor Češka byl vítězstvím skupiny v anketě hodně překvapený. Radost měl o to větší, když mu redakce Sokolovského deníku oznámila, že kromě gratulace dostanou kluci i velký sud piva. Navíc mají možnost si zahrát v éteru – na vlnách Českého rozhlasu.

Vyhráli jste v anketě o nejlepší kapelu regionu. Čím jste si to podle vás zasloužili?
Tato otázka se mi také honí hlavou od doby, kdy nám byl výsledek sdělen po telefonu. Nevím, snad jsme i po menší odmlce zůstali lidem v paměti. Snad nám ještě zbylo několik opravdu věrných fanoušků, kteří by si opět přáli nás vidět na pódiu, popovídat si a pobavit se, zejména po velice vydařeném hraní v kraslickém Free klubu, kde si přišel na své snad každý.
Každopádně si toho velice vážíme a je to pro nás další důvod, proč setrvat v tom, co jsme budovali. Vždy jsme říkali, že hrajeme pro lidi, a nyní nám to fanoušci oplatili. Určitě je to pro nás veliká výzva, vyrazit mezi vás. Děkujeme!

Můžete čtenářům kapelu v krátkosti představit?
Naše skupina vznikla v roce 2000, ale první koncert přišel zhruba až o dva roky déle. Po personálních změnách přichází v roce 2004 kapela v novém složení a projíždí místní kluby a hospody. V roce 2005 naši partičku obohatil nový baskytarista Zdeněk Hnízdil. Kuriozitou bylo, že v té době na baskytaru uměl asi dva akordy a během tří týdnů se naučil celý koncertní repertoár a odehrál s námi koncert v Německu a dva týdny nato ještě koncert, kde jsme dělali předkapelu kapele Visací Zámek. V této sestavě kapela hraje dodnes. Tvorbou se snažíme vyhýbat lásce a politice. Zaměřujeme se na všední i nevšední život. Stylově se špatně škatulkujeme, jsme někde na pomezí poetického rocku–grunge. Koncertujeme spíše v malých klubech, kde si užíváme kontaktu s publikem.

Co vás čeká v nejbližší budoucnosti?
Momentálně pracujeme na nové tvorbě, pokoušíme se najít správný směr, abychom hudbou oslovili širší část publika. Také bychom rádi realizovali pár zimních dýchánků za vůně svařáku či grogu a líbezných tónů. Nejkrásnější koncerty jsou za dlouhých zimních večerů a pohody v období svátků.

Fallen Angels tvoří čtyři muzikanti. Na vystoupeních jste ale hráli pouze ve třech. Proč?
Ano. Kapela funguje stále ve čtyřech členech. Pouze jsme byli v poslední době nuceni odehrát některé koncerty ve třech. Dostali jsme se do fáze, kdy někteří členové dokončovali svá studia, hledali novou práci a zakládali rodiny. Bohužel jsme některé akce byli nuceni i odmítnout a tímto se dodatečně všem omlouváme a doufáme, že na nás nijak nezavrhli.

Je tu podzim a koncertní dění se přesouvá do klubů. Kam na vás fanoušci budou moci zajít?
Nejbližší akcí, kde nás mohou fanoušci spatřit, je páteční koncert v X-Clubu v Horním Slavkově, kde se objevíme společně s kapelou ŠpuntQaně. Jinak jsme spíše zalezli do zkušebny a pracujeme na nové tvorbě. Doporučoval bych fanouškům sledovat náš web www.faan.cz, respektive profil na bandzone, kam tento web nyní směřuje. Zde se dozvíte o jakékoliv akci ihned z první ruky.

Jak to vypadá s natáčením vaší desky? Kdy se jí posluchači dočkají?
Těžko říct. Znáte to, pracujete na něčem větším a po několika měsících to shodíte ze stolu a chcete začít od nuly. Proto si netroufám říci datum. Momentálně předěláváme některé starší písničky do nového kabátu a pracujeme na pár novinkách. CD by mohlo vyjít v průběhu příštího roku. Věřím, že v časech vánočních se naše malá rodinka dá dohromady a natočí alespoň deset věcí. Zatím je to jen vize, ale snad ji přeměníme ve skutečnost.

Kolik času trávíte ve zkušebně?
Dříve to byly asi čtyři hodiny týdně. Dnešní doba je zlá a zkoušky se povede realizovat většinou jednou za čtrnáct dní. V průměru to tedy dělá přibližně dvě hodiny týdně. Bohužel časy, kdy jsme byli na střední škole a mohli se odpoledne věnovat kapele, jsou definitivně pryč. Rozutekli jsme se po celé republice, ale i tak si každý z nás udělá nějakou tu chvilku pro muziku.

Už vás napadlo, jak vítězství v anketě oslavíte?
Prací. Vdechlo to do nás vzpomínky na to, jak jsme dříve dřeli, a řekli jsme si, že tato cesta byla asi správná a budeme v ní pokračovat. Fanoušci nám musí prominout, že z patnáctiletých teenagerů, žijících bohémským životem muzikantů, se dnes stal pracující lid, řešící dennodenní existenční otázky ze světa dospělých. Na závěr chci ještě jednou poděkovat všem, kteří pro nás hlasovali, a i těm, kteří hlasovali jinak. Svým hlasem jste ukázali, že i v našem regionu je zájem o muziku. Hlas mimo nás byl hlasem pro naše kamarády a to nás těší dvojnásob. Děkujeme vám a všem kamarádům, fanouškům a ostatním kapelám, se kterými jsme měli tu čest se poznat. Dodal bych snad jen – Na viděnou!