Stovky plyšáků od hokejových fandů ze Sokolova udělají radost dětem, které bojují se zákeřnou leukemií. Poputuje za nimi na onkologické oddělení v Praze přesně 938 plyšových hraček, které fanoušci naházeli na ledovou plochu během víkendového utkání sokolovského Baníku s Nymburkem.

Letošní ročník charitativní akce Plyšáci na led byl nadmíru úspěšný. V ochozech fandilo Baníku na šest stovek návštěvníků. Když pak běžela 16. minuta a Baníku se podařilo vyrovnat na 1:1, plyšáci doslova zaplnili hrací plochu. „Na led přilétlo neuvěřitelné množství plyšových hraček. Díky takovému množství předáme část i dětskému oddělení sokolovské nemocnice. Všem patří velké díky," uvedla za HC Baník Sokolov Denisa Dimitrovová. Radost neskrývali z výsledku ani samotní fanoušci. „Na hokej přišlo 600 lidí a na ledě se objevilo skoro tisíc plyšáků. To je perfektní výsledek. Snad plyšáci rozzáří úsměvy dětí," řekla fanynka sokolovského hokeje Klára Veselá.

Obdobně mluví i starosta Sokolova Jan Picka, který neváhal a na led také ´poslal´ hned několik hraček. „Odehráno 16.40 z 1.třetiny, Baník vyrovnává na 1:1 a led je zasypán obrovskou spoustou plyšáků, kteří určitě udělají radost na dětské onkologii v Praze. Ať plyšáci kromě pozdravů vyřídí i přání brzského uzdravení," hlásil starosta na sociální síti rovnou z utkání. Do sbírky přidal i hračky od zaměstnanců sokolovské radnice.

Utkání Baník nakonec prohrál v samostatných nájezdech 2:3.