To je bilance letošní účasti taneční skupiny Mirákl na Mistrovství České republiky České taneční organizace.

Mistrovství se konalo na Výstavišti v Praze Holešovicích a Mirákl se na něm prezentoval 30 choreografiemi ve všech kategoriích. Kromě zisku všech titulů mistrů a vicemistrů je velkým úspěchem právě obhájení Mistra Mistrů v dětské kategorii již počtvrté v řadě.

„Mistr Mistrů je ocenění, které v rámci závěrečného galavečera uděluje porota sestavená jak z tanečních odborníků, tak z osobností z herecké, politické a sponzorské sféry. Toto prestižní ocenění, o které mezi sebou bojují mistři ČR napříč všemi disciplínami, získala choreografie Místo pro každého,“ přiblížila ocenění vedoucí Miráklu a choreografka Andrea Burešová.

Nemenší překvapení poté nastalo, když si stejné ocenění vytančila i choreografie juniorů Miráklu – Face 2 face. „Je to odměna za naši intenzivní celoroční práci, velké poděkování míří do řad našich tanečníků. Během čtyřdenní soutěže předvedli neuvěřitelné výkony a emoce, které nechali na parketě, oslovily nejen mezinárodní porotu, ale i diváky,“ neskrývala nadšení Burešová.

Jak popsala, atmosféra vyhlášení vítězů byla opravdu velmi emotivní a napjatá a konkurence veliká. Navíc prý není zvykem, že by si jedna skupina odvezla Mistra Mistrů hned ve dvou kategoriích. „Holky, v klidu, žádná hysterie, půjdeme popřát vítězům, uklidňovala jsem tanečnice. Začalo se odpočítávat a na velké obrazovce se pak ukáže ta vítězná choreografie. Nevyhlašuje se, všichni to vidí,“ vylíčila poslední okamžiky předtím, než se tam objevil Mirákl a vypukla nelíčená a velká radost.

Pod choreografiemi je autorsky podepsáno několik lidí. Kromě Andrey Burešové je to Markéta Vajdíková, Hope Maimaneh z Jihoafrické republiky a trenérsky se podílí i starší tanečnice Marta Šafářová a Adéla Fialová. A choreografie sbírají nejen ocenění v podobě mistrovských titulů. V porotě zasedl i kolega Nikol Márové, s níž Mirákl spolupracuje, sólista baletu Národního divadla Michal Štípa. „Přišel za námi a řekl, že by chtěl někdy přijet společně s Nikol, že by mu bylo ctí s námi spolupracovat, protože naše děvčata jsou opravdu někdy lepší než konzervatoristky,“ s pýchou v hlase řekla Andrea Burešová.

Mistrovství České republiky uzavřelo českou kapitolu letošních soutěží. Nyní se skupina připravuje na výjezd do Barcelony, kam se probojovala jako jedna ze dvou tanečních skupin v republice a reprezentovat tu juniorky budou na Světovém tanečním poháru.