František Dřížďal z Horního Slavkova odehrál ve středu večer celých devadesát minut základní hrací doby i třicet minut nastavení v utkání předkole ligy mistrů. Bývalý hráč Baníku Sokolov pomohl svému novému klubu – pražské Slavii postoupit do třetího předkola, kde se červenobílí utkají s Ajaxem Amsterdam. Bezprostředně po skončení středečního duelu na stadionu Evžena Rošického na Strahově jsme se Františka Dříďala zeptali na jeho pocity.
Právě jste na penalty porazili Žilinu a postupujete dál proti Ajaxu Amsterdam. Jaký je to pocit?
Neuvěřitelý, ještě tomu pořád nevěřím. Ještě nedávno jsem byl v Sokolově a teď možná, bude záležet na trenérovi, pojedu na Ajax Amsterdam. To je jeden z nejhezších fotbalových stánků v Evropě. Prostě neuvěřitelný, skvělý. Vůbec nevím, co k tomu říct.
Jaký byl dnešní zápas?
Fyzicky hodně náročný, ale myslím, že bylo dobré počasí ,což nám trochu nahrálo. Dopoledne bylo hrozné dusno, ale večer se to probralo.
Zápas se hrál 8. srpna, tedy v den vašich devětadvacátých narozenin. Myslel jste na to vůbec?
Myslel. Navíc mi to všichni připomínali, dostal jsem dnes hromadu gratulací, hromadu zpráv a volání, ať to vyjde, důležitý zápas a narozeniny, ať mě to nesrazí a tak. Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo.
Přímo tady na stadionu v Praze je hodně lidí z Horního Slavkova i ze Sokolova. Pomáhá tahle podpora?
Opravdu hodně. Všichni mi volají, jak mi ve Slavkově fandí, že to tam tím žije, že si schovávají noviny a tak podobně. Prostě perfektní, nevím co k tomu prostě dodat. Moc děkuju.
Nemrzlo vás, že vás trenér neposlal kopat penaltu proti Žilině.
Já se spíš modlil, abych nešel (smích). Je dobře, že to kluci takhle dotáhli, vzali to na sebe ti zkušení. Standa Vlček to vzal na sebe, šel na tu nejtěžší penaltu jako kapitán, postavil se k tomu a dal. Penalty jsou vždy loterie. Naštěstí to vyšlo.
Pojedete vůbec teď někdy domů, oslavit narozeniny i postup?
Vůbec nevím. Teď máme zase ligu v neděli. Navíc pořád běhám kvůli bytu, takže se uvidí.