Poprvé ve své stopatnáctileté historii si hráči i fanoušci pražského fotbalového klubu Slavia Praha poslechli oficiální hymnu Ligy mistrů. Dvě trefy kapitána týmu Stanislava Vlčka zajistily senzační vítězství nad Ajaxem Amsterdam, a Slavia tak postoupila do základní skupiny této soutěže. Mezi těmi, kteří po středečním utkání vyhazovali nad hlavy trenéra Karla Jarolíma, byl i hráč s číslem 12, obránce František Dřížďal. Rodák z Horního Slavkova a před nedávnem ještě hráč druholigového Sokolova tak jako vůbec první fotbalista západočeského Slavkova okusí atmosféru Ligy mistrů.
Stejně jako v Amsterdamu odehrál František Dřížďal i ve středeční odvetě plných devadesát minut. V obraně nechyboval, a navíc předvedl soupeři i divákům několik svých pověstných úniků přes celé hřiště.
Těsně po vítězném zápase, kdy trávník na stadionu Evžena Rošického v Praze zaplavili fanoušci, nám František Dřížďal popsal své bezprostřední pocity.
Slavkovák Miloš Slabý si v dresu Olomouce zahrál Pohár UEFA. Vy jste ale úplně prvním fotbalistou z Horního Slavkova a okolí, který bude hrát Ligu mistrů. Jaké to je?
Neskutečné. Na to se nedá nic jiného říct. Se štěstíčkem jsem se dostal hodně narychlo sem do Slavie, úplně neskutečným způsobem. A teď jsem u historického postupu.
Málem jste ale přímo u bojů o Ligu mistrů nebyl. Všem zatrnulo po faulu v zápase proti Českým Budějovicím…
Myslel jsem, že mám zlomenou nohu. To bylo šílené. I když to potom z lékařských výsledků tak nevypadalo, myslel jsem, že jsem ze hry úplně mimo. Naštěstí jsem se ale dal dohromady a mohl jsem pomoct týmu.
Mohl byste porovnat dva zápasy proti Ajaxu Amsterdam? V prvním duelu jste stál proti Dennisi Rommedhalovi, bývalému členu holandské reprezentace, který platí za jednoho z nejrychlejších fotbalistů…
Všichni byli hodně šikovní a rychlí, hodně toho umí s balonem. Nám ale hodně pomohli lidi tady na stadionu.
Bylo vyprodáno a ani chvíli nebylo ticho…
Nejde vypustit žádný souboj. Přišel plný stadion a člověk by něco nedotáhl? To prostě nejde, muselo se jet naplno celých devadesát minut. Nejde to nedat ze sebe všechno. Fanoušci opravdu hodně pomohli.
Proti komu byste chtěl v Lize mistrů hrát teď?
No, úplně ty nejlepší celky (smích). Real, Barcelonu nebo někoho jiného, to je prostě úplně jedno. Prostě dva obrovské celky, aby se Slavie někam podívala.
Jaká bude oslava?
Historický postup, takže historická.