Jsme parta patriotů Karlovarského kraje a máme rádi akce, které s sebou nesou nejen tradici, ale i kouzlo a zde je festival spojený i s historií, a to je přidaná hodnota celé akce," uvedla Dominika Bártová ze Starého Sedla.

Ke zpříjemnění atmosféry si mohli návštěvníci poslechnout kapelu Dukát z Kyjova, ale shlédli také stylový taneční soubor The Wings. Jako každý rok nechyběl klasický flašinet s pohádkovými melodiemi. „Schází se tu vinaři jak z Moravy, tak i z našeho okolí. Návštěvníci mohli ale koštovat i exkluzivní vína z Itálie. Lidé si sem jedou odpočinout, spojení vína, jídla a naší historické památky Seeberg je super,“ řekl místostarosta Františkových Lázní Otakar Skala.

Františkolázeňská pětka, první ze tří závodů Salmin Tour de hospic.
Na start Františkolázeňské pětky se postavilo více než padesát sportovců

Na festivalu vína bylo možné ochutnat i vyhlášené italské prosecco. „Víno dovážíme výhradně z Itálie - od severu až po Sardínii a Sicílii. Každá oblast v Itálii má svá specifická vína, proto jsme je sem přijeli představit. Lidé mohou ochutnat různé odrůdy a poznat, které jim sedí. Dnes tady kromě vín střední kategorie máme i opravdové skvosty. Přivezli jsme například prosecco, které bylo v Itálii třikrát oceněno jako nejlepší,“ popsal Jiří Markus z vinařství Víno Markuzzi.

Slavnosti vína a jídla si také pochvalovaly i sestry z Ostrova nad Ohří. „Moc si to tu užíváme. Jsme zkrátka milovnice dobrého a kvalitního vína, proto si vždy rády uděláme výlet až z Ostrova. Má neteř nás vždy naštěstí v dobrém rozpoložení veze domů. Obě také máme rády i památky a skvělou muziku, takže je pro nás akce tohoto typu úplně nejlepší volba, jak trávit ještě slunné léto. Těšíme se na další rok,“ konstatovala Slávka Novotná.