Jeho dějištěm bude město Kraslice na Sokolovsku s bohatou hudební historií. Pořadatelem je skupina Alison s frontmenkou Alenou Boháčovou, která již dolaďuje poslední detaily oblíbené přehlídky folk a country hudby.

Kraslice jsou vyhledávané kvůli řadě hudebních festivalů, mezi kterými nebude chybět ani Festiválek na konci světa. Jak probíhají přípravy?
Máme za sebou měsíce příprav. Pracovat na dramaturgii je v podstatě potřeba celý rok, neboť některé interprety je třeba si pojistit už dlouho dopředu. V tuto chvíli již dotahujeme detaily, aby vše proběhlo tak, jak má, a lidé i účinkující byli v den konání spokojeni. Snad jediné, co nemohu ovlivnit, je počasí, ale věřím, že nám vyjde krásné jako v minulých letech.

V kalendáři si fanoušci mohou zaškrtnout datum 21. července, kdy se Festiválek na konci světa koná. Bude se konat na zahradě kulturního domu, nebo zůstanete v městských sadech, kde se loni konal vůbec poprvé, kdy jste slavili výročí deset let?
Festiválek uspořádáme opět v městských sadech v Kraslicích, v krásném přírodním prostředí. Začátek bude úderem dvanácté hodiny a hrát se bude až do půlnoci. V areálu je možné i stanovat, takže přespolníci, ničeho se nebojte, vezměte stany a přijeďte si užít báječnou atmosféru k nám do Kraslic. Občerstvení budou zajišťovat kluci a holky ze spolku Street Games, takže kvalita všeho podávaného je už teď zaručena. A bát se nemusíme ani deště, neboť postavíme obří stan, kde se mohou lidé schovat.

Hvězdným hostem letošního ročníku bude jistě Ivo Jahelka. Přibližte, na jaké kapely se ještě mohou návštěvníci těšit?
Ano. Zpívající právník Ivo Jahelka bude vůbec poprvé naším hostem. Vystoupí i skvělá kapela hrající keltskou muziku Dick o Brass, která bude na Festiválku nováčkem. Z bluegrassu to budou Album z Chomutova, trampskou hudbu přijedou zahrát Brontosauři revival, dále Kamelot revival zahraje úžasné písně legendárních Kamelotů. Vystoupí také krasličtí Švorc, kteří již sice nekoncertují, ale na Festiválek se dají již druhý rok po sobě dohromady a zahrají své staré dobré swingové hity. Dále uslyšíte kapely Trepka, Seven of Nine, Faux passe fonet, skupinu NaDen hrající písně Jarka Nohavici a další. Velkou novinkou bude keltská vesnička a ukázka starých řemesel, kterou obstarají nadšenci Broněk Petráň a Veronika Puhačová se svými partnery. A v této oblasti ještě zůstaneme, protože o doprovodnou zábavu se postará tanečnice Petra Setničková, která představí irské tance, v případě zájmu si je lidé budou moci i vyzkoušet. Pokud by lidé chtěli učinit dobrý skutek, mohou si na akci zakoupit výrobky Mateřského klubu Šnek, či podpořit útulek pro kočky Konec toulání.

Plynová přípojka hořela v Chodově. Hasiči evakuovali obyvatele domu.
Kvůli úniku plynu evakuovali hasiči v Chodově 36 lidí, už jsou zpět doma

Kapela Alison je pořadatelskou kapelou a chystá se slavnostně pokřtít nové CD. Jak vznikalo? Co na něm vaši fanoušci naleznou a kdo se chopí samotného křtu?
Naši kapelu jsem záměrně nezmínila ve výčtu účinkujících, abych mohla nyní sdělit, že se konečně po mnoha odkladech podařilo naší partě nahrát a vydat CD, které je v tuto ještě ve fázi výroby, ale na Festiválek už by mělo být vše připraveno. Návštěvníci akce budou mít možnost jako první si album pořídit a společně s námi ho pokřtít a přispět tak svou přítomností k naší vzácné slavnostní chvíli a důležité kapitole v historii kapely Alison. CD vznikalo od února letošního roku v nahrávacím studiu Ponte records v Mostě, pod vedením mistra zvuku Romana Dobreva. Práce v tomto studia byla skvělá. Proto jsme nakonec dokázali nahrát celých 13 písniček z původně zamýšlených deseti. Na CD se tak bude nacházet téměř většina písní, které lidé mohou slýchávat na našich koncertech, plus jedna zbrusu nová novinka, kterou jsme ještě nikdy nehráli. Máte se tedy nač těšit. Je nám velkou ctí, že nám CD přijede pokřtít majitel zmíněného nahrávacího studia, výborný skladatel a muzikant Míra Kuželka z kapely Kalandra memory band, a druhým kmotrem bude náš čestný člen a zakladatel kapely Alison, který byl dlouhé roky velkým přínosem pro naši skupinu a do její historie už bude patřit navždy, Toník Vyšehradský, člen kapely Roháči. Moc se na oba kmotry těšíme a věříme, že i díky nim se bude CD lidem líbit a budou si ho chtít pořídit.

Kde je možné si zarezervovat vstupenky a za kolik?
Vstupenky si mohou lidé již nyní pořídit v kraslickém infocentru za předprodejovou cenu nebo nás kontaktovat prostřednictvím našeho webu www.alison.cz, kde jsou potřebné kontakty.

Co ještě čeká v letošní festivalové sezóně kapelu Alison?
My se teď hlavně soustředíme na Festiválek a práci kolem vydání zmíněného CD. Ale přes léto nás ještě čekají zajímavé akce, například účinkování v Keltském skanzenu v Jivjanech, kde jsme ještě nikdy nebyli, takže jsme zvědaví, jak takový skanzen vůbec vypadá. Čekají nás i další koncerty.

Ilustrační foto.
Matku týral dlouhé čtyři roky, hrozil jí i zabitím