Letošní, čtrnáctý ročník filmového festivalu Film Sokolov nabídne mnoho filmů, přednášky, doprovodný program a letos také další novinku. Tou bude pop-up kino, což je projekce kratších snímků přímo v ulicích měst. Celý program festivalu bude rezonovat letošním tématem Chyba. Vstup je jako vždy zdarma.

„Při promítání snímků v ulicích se jedná částečně o pozvánku na náš festival, ale hlavně o netradiční kulturní akci. Vypadá to, že projekce budou tři na konci září a začátkem října, a to konkrétně v Karlových Varech, Lokti a Sokolově," naznačila jedna z pořadatelek Tereza Endrštová. Navíc při nich pořadatelé připravují překvapení pro náhodné chodce-diváky.

Letošní ročník filmového festivalu proběhne od pátku 17. do neděle 19. října. Film Sokolov je naprosto unikátním počinem na poli filmových festivalů. Tím, kdo jej pořádá a na koho se zaměřuje, ale zejména svou koncepcí, která se zcela vymyká běžnému tematickému vymezení podobných akcí. „Zasvětit chybě třídenní filmový seminář je výzva," řekla pořadatelka Hana ProkšováFilm Sokolov vyrazí za divákem do ulic